#bond

Šiuolaikinė edukacijos „Suprasti madą“ platforma – tai ir atvira erdvė jungtis. Tad kviečiame Jus tapti šio projekto, kurio solidų pagrindą kuria aukščiausio lygio lektoriai, tarptautinės žinios, kokybiškas turinys bei plati auditorija, partneriais!

  • Tvarių medžiagų edukacija: KTU Dizaino centras vykdo projektą Material DesignLibrary

    Lengvai suyrančios, kompostuojamos, pagamintos iš perdirbtų atliekų – gamtai nekenksmingų medžiagų žodynas pastaraisiais metais matomas dažno ekologišku save pristatančio prekinio ženklo gaminiuose. Vis dėlto, vienas pagrindinių tikrai tvarios gamybos iššūkių – tvarias medžiagas pritaikyti masinei gamybai.

  • Daliai Truskaitei įteikta Tojamos tarptautinės stiklo trienalės aukso premija

    Daliai Truskaitei įteikta Tojamos tarptautinės stiklo trienalės aukso premija

    Tojamos stiklo meno muziejuje (Japonija) surengtoje iškilmingoje ceremonijoje menininkei Daliai Truskaitei įteikta Tojamos tarptautinės stiklo parodos 2024 aukso premija.

  • Goldenflea įkūrėja: stengiuosi neapsiriboti konkrečiais gamintojais ar dizaineriais, nes vintažo pasaulis yra toks platus ir nuolat stebinantis, jog norisi atrasti, pažinti ir su klientais pasidalinti kuo įmanoma daugiau.

    Kaip prasidėjo sendaikčių, dažnai Eglės vadinamų, auksinių blusų paieška? Kokius iššūkius ji patiria ieškodama unikalių vintažo daiktų? Apie tai ir dar daugiau pasidalins su mumis „Golden Flea“ įkūrėja Eglė Mastauskienė – aistringa vintažinių radinių ieškotoja.

  • Lietuvos nacionalinis paviljonas Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje. „Pakui Hardware“ ir Marijos Teresės Rožanskaitės paroda „Uždegimas“, 2024. Ugniaus Gelgudos fotografijos.

    Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje atidaromas Lietuvos paviljonas

    Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) šį penktadienį, balandžio 19 d., atidaro Lietuvos nacionalinį paviljoną 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje. Pasaulio publikai pristatoma tarptautiškai pripažinto menininkų Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos dueto „Pakui Hardware“ ir vėl aktualios tapytojos Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) paroda „Uždegimas“ (angl. „Inflammation“).

  • Nuo kuklios avalynės taisyklos iki neįtikėtinos šeimos svajonės išsipildymo

    Žanas ir Jurgita Maslauskai pradėjo savo avalynės taisymo ir gamybos veiklą turėdami tikslą vieną dieną įkurti savo batų fabriką. Drąsus ir kūrybingas batsiuvys, kuris nemėgo būti vadinamas tik dizaineriu, 2008 m. pristatė pirmąją savo autorinę kolekciją. Po daugiau nei 10 metų, pralaimėjus kovą su sunkiomis ligomis, Žano veikla atiteko į sūnaus Beno ir jo žmonos Gintarės Maslauskų rankas, kurie aktyviai vysto prekės ženklo „Mas Laus” kūrybinę plėtrą, taip, kaip jis juos išmokė.

  • Sėkmės strategija – 100% nuoširdumas

    Brangakmenių ir juvelyrikos mylėtojas, Giedrimas Tumėnas, prekės ženklo „Août” įkūrėjas, šioje industrijoje dirba visą gyvenimą, o apie brangiuosius akmenis yra sukaupęs labai platų spektrą žinių. Nuo karjeros pradžios, prekiaujant sidabro papuošalais mažuose Lietuvos miesteliuose iki galimybės dirbti su rečiausiais pasaulyje investiciniais deimantais ir brangakmeniais bei pardavinėti juos pasaulio galingiesiems, tokiuose lyderiaujančiuose juvelyrikos namuose kaip „Tiffany & Co.”, „Chopard”, „Graff”, „Moussaieff”.

  • Šedevro kambario ekspozicija, Gintarės Grigėnaitės nuotr.

    LNDM Radvilų rūmų dailės muziejus kviečia lankytojus individualiai susitikti su Franso Halso tapybos šedevrais

    Nuo vasario 13 d. LNDM Radvilų rūmų dailės muziejus lankytojus pakvies į unikalią ekspoziciją „Ševedro kambarys. Franso Halso evangelistai iš Odesos Vakarų ir Rytų dailės muziejaus kolekcijos“.

  • VERTA SUDALYVAUTI | VASARIS’24

    Kviečiame įsikvėpti, keliauti, pamatyti ir sužinoti daugiau. Rekomendacijos vasario mėnesiui.

  • KOPENHAGOS MADOS SAVAITĖ 2024

    Kopenhaga žinoma kaip viena iš lyderių tvarios mados srityje, todėl mados savaitė nuolat įtraukia tvarumo ir atsakingo dizaino tematiką. Dizaineriai dažnai pabrėžia ne tik stilių, bet ir gamybos proceso poveikį aplinkai bei panaudojamų medžiagų šaltinį. Jau trečiąjį sezoną visi renginyje dalyvaujantys prekių ženklai privalo laikytis 18 minimalių atsakomybės standartų, įskaitant vienkartinio plastiko nenaudojimą ir kolekcijų gamybą iš ne mažiau kaip 50 proc. sertifikuotų perdirbtų ar nebenaudojamų medžiagų. 

  • Franso Halso paveikslų atgabenimas į LNDM Prano Gudyno restauravimo centrą, Gintarės Grigėnaitės nuotrauka

    Išskirtinė Franso Halso paveikslų paroda

    LNDM Radvilų rūmų dailės muziejus atvers Šedevro kambarį: lankytojai vienumoje […]

  • Pakui Hardware. Uždegimas

    Pakui Hardware. Uždegimas Po ilgos pertraukos personalinę parodą Lietuvoje rengiantis […]

  • Suprasti madą. Urbono instaliacija

    Venecijos architektūros bienalės lankytojus sužavėjusi interaktyvi „Julijono Urbono „Planeta iš žmonių“ instaliacija

    „Į vieną iš planetų galima nukeliauti jau dabar“: įspūdžiai apie […]

  • „Jaunojo dizainerio prizas“ nugalėtojų kūrinių paroda

    Rugsėjo 15 d., penktadienį, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaryta […]

  • K-Eulenstein-Autoportretas-1958-Rytprusiu-krasto-muziejus-1076x1536

    Atidaroma tarptautinė paroda „Karl Eulenstein (1892–1981). Sugrįžęs į Klaipėdą“

    Rugsėjo 29 d., penktadienį, 17.30 val. LNDM Prano Domšaičio galerijoje […]

  • PAKUI HARDWARE: UŽDEGIMAS – GLOBALI ŽMONIJOS PROBLEMA

    Civilizacija, ekonominės, socialinės sistemos iš kartos į kartą perduoda lėtinius negalavimus, o žmogus – naikina save. Apie tai kalba kūrybinio dueto „Pakui Hardware“ Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos paroda, įvadas į būsimą Lietuvos pristatymą Venecijos bienalėje.

  • NAUJA INTELEKTUALIOSIOS EDUKACIJOS ERA

    RYŠKIŲ KULTŪROS ATSTOVŲ BŪRYJE PRISTATYTI AKADEMIJOS „SUPRASTI MADĄ“ POKYČIAI

MIRACETI logo dark
MIRACETI logo dark