2018 m. rudenį startavęs edukacinis projektas „Suprasti madą“ skirtas tiems, kam stinga taikomųjų mados žinių, praktikos, techninių darbo madoje įgūdžių ir kūrybinio įkvėpimo, o taip pat ir aiškesnio suvokimo, kaip veikia mados verslas Lietuvoje ir užsienyje. Čia mokome stiliaus ir įvaizdžio kūrimo, mados dizaino pradmenų, mados fotografijos įgūdžių, atskirai jau buvo dėstomas Mados užkulisių kursas, kuriame mada nagrinėjama iš antropologinės, istorinės, verslo ir vartojimo perspektyvų. 2020 m. pavasarį pasitikome vienos dienos intensyviais mokymais apie aprangos kodus ir jų interpretavimą, kuriuos pavadinome „Drabužių dėvėjimo menas“.

Viskas prasidėjo 2018 m. rudenį, kai buvo surengtas penkių didelių renginių ciklas „Suprasti madą“, kuriame paskaitas skaitė 15 lektorių, o apsilankė daugiau nei 250 madai neabejingų žmonių. Jie klausėsi populiariojo turinio paskaitų apie mados praeitį, dabartį ir ateitį, aktualijas ir matomus bei nematomus mados procesus.

Norint ne tik gilinti besikuriančios mados bendruomenės bendrąsias žinias, bet ir vystyti jos narių praktinius įgūdžius bei suteikti konkretaus know-how turinio, 2019 m. pavasarį projektas tęsėsi su vakariniais kursais, kurių metu 10 savaičių dizaino, fotografijos ir mados užkulisių mokėsi trys studentų grupės, išvis 35 asmenys. Tų metų vasarą pasitikome dviem trumpais – trijų dienų – intensyviais kursais (teorija ir praktika) apie sąmoningą įvaizdžio formavimą sau ir kitiems, taip pat apie drabužių dizainą / mados produkto vystymą. Intensyvius kursus jau ne kartą kartojome, o mokymų tinklelį papildė ir vienos dienos intensyvūs mokymai ir master-klasės – pavyzdžiui, 2019 m. dėstyti dizainerių bendruomenei buvo atvykusi ekspertė iš Milano Marija Popadničenko (konsultuoja „Maxmarą“, dėsto akademijoje „Polimoda“, dirbo „Emilio Pucci“). 2020-aisiais trijų dienų mokymus stilistams planuojama pakartoti net du kartus (sekite datas). 

Tuo tarpu mados aistruoliams, kurie tiesiog nori daugiau sužinoti apie mados pasaulį, bet nebūtinai su juo susiję profesiškai, 2019 m. rudenį Klaipėdoje rengėme mados forumą – diskusiją, kurioje buvo ieškoma atsakymų, kaip šiandien veikia mada, kokią įtaką ji mums daro, ir ko iš jos laukti ateityje. Šis renginys, kurį „Suprasti madą“ prodiusuoja jau antrus metus iš eilės, yra kasmetinės Klaipėdos mados savaitės (Fashion Week Klaipėda) dalis.

Žemiau pateikiame mūsų planuojamų renginių tinklelį, kuris nuolat pildomas, todėl kviečiame sekti mūsų naujienas, taip pat ir Facebook profilyje Bomberis

 

Projekto partneriai:

FILORGA LIETUVA

BRAZZI STUDIOS

RESERVED