NAUJA INTELEKTUALIOSIOS EDUKACIJOS ERA

Pokytis: dar daugiau visiems prieinamų mokymų

Įprastai juntamą ramybę Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus erdvėse pakeitė šurmulys: čia edukacijos platforma „Suprasti madą“ kultūros kaleidoskopą menančiu renginiu paskelbė savo naujo sezono pradžią. 

Vis dėlto, vakaro akcentu tapo ne kalendorinis pokytis, o platesnio žvilgsnio bei ryžto peržengti įprastas ugdymo normas deklaracija. „Mūsų variklis – tai naujoms žinioms atvira bendruomenė, o prioritetas – kokybiško turinio kūrimas. Mes pažadame paskaitas su aukščiausio lygio lektoriais, nuolatos plečiamas temų ribas, lanksčius mokymo formatus bei visada įkvepiančią atmosferą. Kartu kinta edukacijos geografija, nes renginius pradedame organizuoti ir skirtinguose Lietuvos miestuose“, – kalbėjo naujoji „Suprasti madą“ vadovė Evelina Petkevičienė.

Meno, elegancijos, edukacijos bei bendruomenės sinergija atsiskleidęs renginys kūrė ne tik įkvepiančią atmosferą, bet ir visiškai pateisino pačią „Suprasti madą“ koncepciją. Kartu svečiai buvo kviečiami susipažinti su 17-oje Venecijos architektūros bienalėje didelio susidomėjimo sulaukusia interaktyvia menininko Julijono Urbono instaliacija „Planeta iš žmonių“, kurią pristatė pats kūrėjas.

Renginyje rinkosi tiek „Suprasti madą“ akademijos nariai, tiek atstovai iš įvairių mados, meno, kultūros, komunikacijos sričių. 


Mados ir meno entuziastus kviečia jungtis

Išpildyta intelektualiosios edukacijos niša, tarptautinė mokymus vedančių ekspertų bendruomenė ir tūkstančiai studentų: jau septynerius metus veikianti „Suprasti madą“ platforma spėjo tapti edukacijos apie madą, meną bei gyvenimo būdo kultūrą lyderiu Lietuvoje. Ši šiuolaikinio formato akademija organizuoja tiek įvairius praktinius mokymus ar pažintinius kursus, tiek išsamius paskaitų ciklus.

„Intelektualioji edukacija – tai dinamiška, praturtinanti kelionė, mūsų platformoje peržengianti įprastas mokymosi ribas. Sieksime ne tik ugdyti studentų kritinį mąstymą, kūrybiškumą ar kultūrinį sąmoningumą, bet ir skatinsime vertinti tarpusavyje susijusius mados, meno bei plačiosios kultūros pasaulius“, – mintimis dalinosi E.Petkevičienė. Kartu projekto vadovė džiaugėsi šį sezoną pagausėjusiomis edukacinės platformos gretomis: prie lektorių komandos prisijungė stilistė, mados antropologė Miglė Kazėnaitė, galerijos „Vartai“ direktorė Toma Monginė, Vilniaus paveikslų galerijos vadovė Aistė Bimbirytė bei naujos kartos technologijų strategė, tarptautinė mados technologijų fashiontech ekspertė, vizionierė Odeta Jacė.

Anot „Suprasti madą“ organizatorių, šis projektas – ne tik apie žinias, bet ir apie galimybę plėsti bendraminčių ratą: „Kviečiame visus mados, dizaino ar kultūros entuazistus jungtis bei kurti šiltą bendruomenę, kurioje, kaip rodo praktika, gimsta naujos draugystės, neretai studentus nuvedančios į naujus bendradarbiavimo projektus“.





Biblioteka

MIRACETI logo dark
MIRACETI logo dark