Suknelė. Pasirodo, jos vienos šiuolaikinei moteriai užtenka tam, kad atrodytų gerai kiekviena proga. Vos vienos, bet geros suknelės. Tuo tikra prekių ženklo UNDRESS įkūrėja ir dizainerė ANA SAVICKA, savo kūrybą dedikavusi šiam pačiam moteriškiausiam drabužiui. „Apsivelki suknelę, apsiauni batus ir eini!“ – sako žurnalistės karjerą į mados pasaulį iškeitusi dizainerė. Su ja žurnalo BOMBERIS žurnalistė Rasa kalbasi ne tik apie sukneles, bet ir ne visada lengvą mados verslą.

RASA: Kuriate išskirtinai moteriškus drabužius. Kaip pati suvokiate moteriškumą?

ANA: Tai ne tik lytis, bet ir pasaulio pajautimas. Tai emocinė, sąmonės bei dvasinė būsenos, moters skleidžiama energija, kurią ji gali arba skleisti, arba ne. Tai subtilus elektriškumas, charizma, taip pat geras humoro jausmas.

RASA: Šio sezono kolekcijoje akcentuojate laikui nepavaldžią eleganciją. Jūsų nuomone, kokią moterį galima būtų laikyti elegantiška?

ANA: Elegancija man yra sąmonės būsena ir ją atspindintis stilius – teisingai sukomponuoti elementai, kažkokia skleidžiama energija, kūno kalba, žvilgsnis, pasitikėjimas savimi. Priimta eleganciją suvokti kaip grakštumą, rafinuotumą, intelektualumą. Taip pat neretai elegantiška moteris įsivaizduojama brandesnio amžiaus, bet elegantiška gali būti ir padūkusi paauglė. Turbūt tai tiesiog mokėjimas save pateikti, savotiškai užburti.

RASA: Dažniausiai kūrėjai savo kolekcijoms sugalvoja pavadinimus, tačiau Jūs nusprendėte po pavadinimą duoti kiekvienai suknelei – Epoca, Mona, Tosca! Kas nulemia pavadinimo pasirinkimą?

ANA: Jau tą pačią naktį, kai sugalvojau UNDRESS, žinojau, kad kiekviena suknelė turės pavadinimą – tokią trumpą užuominą į galbūt būsimai suknelės savininkei ateityje nutiksiančią istoriją. Pavadinimai yra abstraktūs, nesusiję su konkrečiais žmonėmis. Iš praktinės pusės, atskiri suknelių pavadinimai padeda patogiau organizuoti darbus.

RASA: UNDRESS kolekcijose vyrauja vienspalviai sprendimai, minimalistinės formos, klasikiniai siluetai – tai jau tapo Jūsų braižu. O kiek Jums svarbios naujausios mados tendencijos?

ANA: Žinoma, visuomet atkreipiu dėmesį į tai, kas vyksta aplink, tačiau mano pačios darbuose tendencijos beveik nepastebimos. Kuriu išliekamąją vertę turinčias bei laikui nepavaldžias sukneles sąmoningai moteriai.

RASA: Kalbant apie kūrybą, kas Jus įkvepia? Kaip gimsta naujausi suknelių modeliai?

ANA: Ganėtinai pragmatiškai ir praktiškai. Kūryba man yra struktūrizuotas darbas. Visą laiką mintyse skenuoju, kas vyksta aplinkui: pastebėtas sukneles, pastebėtus žmones. Kartais užtenka vieno paprasto elemento, kad susidarytų pilnas vaizdas. Bet iš esmės, tai yra nemažai darbo, galvojimas kiek modelių reikia sukurti, kokios gali būti modelių savikainos, sąnaudos.

RASA: Jūsų suknelių tiražai yra nedideli, tačiau jos pačios – ne tik gražios, bet ir pagamintos iš itin kokybiškų medžiagų, lemiančių jų ilgaamžiškumą. Tai reiškia, kad pritariate tvarios mados idėjoms?

ANA: Nežniau, esu aš tvari ar nesu. Mada iš esmės yra verslas. Kai kuri aparatą, esi motyvuotas jį parduoti. Kartais mėgstu galvoti ne apie mados tvarumą, bet apie socialinį elementą – tiekimo grandines, audinių gamintojus, siuvėjus, mano gaminius siuvančių žmonių algas. Džiaugiuosi žinodama, iš kur atkeliauja mano audiniai ir kad mano siuvėjai dirba ne už minimalų atlyginimą.

RASA: Amžina klasika – maža juoda suknelė, gelbstinti bet kurioje situacijoje. Kokią suknelę rekomenduotumėte įsigyti kiekvienai moteriai, norinčiai atrodyti gerai nepriklausomai nuo progos?

ANA: Subtilią ir vienspalvę. Tikriausiai midi ilgio. Galbūt marškininę. Tai turi būti suknelė, gerai atrodanti prie įvairios avalynės, neužgožianti moters. Pasiūlyčiau dėvėti švarų, detalėmis neužgožtą gaminį.

RASA: Jus pačią dažnai galima pamatyti būtent su suknele. Ar teisinga būtų teigti, kad Jums suknelė tapo tarsi antra oda?

ANA: Be abejo. Gyvenime niekada negalėjau dėvėti kelnių. Iš visko padarydavau suknelę.

RASA: Kaip apibūdintumėte savo asmeninį stilių? Kokie aksesuarai vyrauja Jūsų aprangoje?

ANA: Man patinka vienspalviai drabužių sprendimai, dideli auskarai. Kas dėl batų – esu balerinų ir smailianosių aukštakulnių gerbėja. Man atrodo, tokio tipo batai tiktų prie visko. Mėgstu eksperimentuoti, bet visuomet pasirinksiu klasikinius daiktus, nes žinau – juos prie visko galėsiu pritaikyti.

RASA: Turėti nuosavą prekių ženklą ir apskritai būti kūrėja yra labai sunku net ir turint pagalbininkų komandą. Kaip pasiskirstote laiką ir ar jo užtenka sau?

ANA: Užtenka to laiko. Nors ir nedirbu fiziškai, bet visą laiką esu toje darbinėje būsenoje. Tačiau reikia mokėti ir pailsėti, užleisti atsakomybę kitiems žmonėms. Šiuo metu turiu kolegę, kuri perima nemažai mano darbų. Ji yra žmogus, kuriuo aš pasitikiu iš esmės.

RASA: Be ko neįsivaizduojate savo gyvenimo?

ANA: Be šeimos ir mane supančių artimiausių žmonių.

 

Herojės portretas: Reda Mickeviciute Photography

Nuotraukos: Gertrūda Varnaitė

Naujausią UNDRESS kolekciją galite pamatyti virtualiame Bomberio showroome.

 

Komentarai 0

Projekto partneriai