Spartus gyvenimo tempas neatsiejamas nuo miesto moterų kasdienybės, tad darbų, rūpesčių ir – be abejo – kasdienių džiaugsmų sūkuryje aprangos pasirinkimas tampa tikru galvos skausmu, o dažnai – ir tikru košmaru. Visoms veiklioms asmenybėms ir tikroms gyvenimo maksimalistėms dvejus metus už poliarinio rato praleidusi dizainerė SANDRA YUSHKA siūlo išeitį – minimalistinio stiliaus drabužius. Kodėl? Nes būtent jie leidžia jaustis patogiai visur ir visada, ir būtent juos kasdien dėvi ir ji pati.

RASA: Tikroji Jūsų pavardė – Juškaitė. Kaip tapote Yushka?

SANDRA: Tiesiog vieną vakarą su draugais diskutavome, kaip galėčiau pasivadinti. Man labiau patinka mano pavardės skambesys, o ne rašyba. Norėjosi, kad ir užsienyje, jei kas ištartų, suprasčiau, kad kalba būtent apie mane. Taip ir gimė idėja parašyti savo pavardės trumpinį lotyniškais rašmenimis.

RASA: Šį mados verslą vystote pati ar turite kokių partnerių?

SANDRA: Man labai padeda mano antroji pusė – viską darome drauge su vyru, todėl galima sakyti, kad tai mūsų šeimos verslas.

RASA: Dvejus metus esate praleidusi visiškoje šiaurėje, už poliarinio rato – ten, kur tamsa trunka beveik pusmetį. Papasakokite tą laikotarpį – kokie ryškiausi prisiminimai? Kas buvo sunkiausia? 

SANDRA: Tikrai nėra lengva prisitaikyti prie visiškai neįprasto sezoniškumo. Gal todėl ir nebegalėjome pasilikti trečiai žiemai. Saulės trūkumas stipriai veikia nervų sistemą. Kitą vertus, čia atvažiuodavo turistai iš skirtingų pasaulio kraštų tam, kad pamatytu šiaurės pašvaistę, kitaip dar vadinamą Aurora borealis. Po pirmųjų gyvenimo ten metų nusiminiau, nes dar nebuvo tekę ją pamatyti. Laimei, kartą pasitaikė iš tikrųjų stiprių geomagnetinų audrų saulėje. Nustebau, atrodė visas dangus pradėjo šviesti žalia spalva, besimainančia su melsva ir purpurine spalvomis. Po dangų bėgiojo šviesų gyvatės. Nerealus vaizdas! Nesupranti, nei kur esi, nei kas vyksta. Net šiurpas nuėjo per kūną. Paliko labai didelį įspūdi ir geras emocijas. Iškart puoliau skambinti draugui, klausiau, ar mato ir jis. Tokį reginį gali pamatyti gal tik kartą gyvenime.

RASA: Ieškodami harmonijos, vis daugiau žmonių renkasi minimalistinį, detalių neperkrautą stilių. Daugelis taip pat teigia, kad mados tendencijų ilgainiui nebeliks, ir mada taps labai paprasta. Ką manote apie tokį požiūrį?

SANDRA: Pasaulyje šiuo metu gyvena beveik aštuoni milijardai žmonių. Todėl vienos tendencijos egzistavimas neįmanomas – per daug skirtingų nuomonių ir skonių. Vieni kūrėjai stengiasi išsiskirti ryškumu, kiti tvarumu ir t.t. Aš asmeniškai visada mėgau minimalizmą. Net ir būdama vaikas prašydavau tos suknelės, kuri be blizgučių. Be abejo, sparčiai daugėja ir sąmoningų vartotojų, siekiančių harmonijos ir stabilumo, ir todėl besirenkančių minimalizmą. Bet tai nėra taisyklė.

RASA: Teigiate kurianti minimalizmą mėgstančiai maksimalistei. Kas tai per stilius?

SANDRA: Savo klientes pradėjau vadinti maksimalistėmis pastebėjusi, kad dauguma jų yra verslios, užsispyrusios, pedantiškos, visur skubančios, siekiančios tobulumo santykiuose su artimaisiais bei savo gyvenimuose apskritai, keliaujančios ir šiaip stipriai mylinčios gyvenimą. O prie viso to mėgstančios  subtilumą ir harmoniją savo stiliuose. Minimalistinio stiliaus drabužiai leidžia jaustis patogiai visur ir visada.

RASA: Lietuviška mada dažnam atrodo niūri ir neįdomi. Ką asmeniškai manote apie mūsų aprangą?

SANDRA: Man taip neatrodo. Aš labiau koncentruojuosi į tai, kas gražu, o ne atvirkščiai. Mano aplinkoje daug stilingų ir įdomių žmonių, kurie mane žavi ir įkvepia. Manau, lietuviai stengiasi ir nori atrodyti pasaulietiški, vis daugiau keliauja ir tampa atviresni, tolerantiškesni viskam – tiek naujoms idėjoms, tiek mados tendencijoms, tame tarpe muzikai, maistui, menui.

RASA: Koks Jūsų sukurtas drabužis Jums mėgstamiausias?

SANDRA: Labai sunku išskirti vieną vienintelį. Kiekvienoje kolekcijoje turiu labiausiai man tinkančius favoritus. Iš 2017-2018 m. rudens/žiemos kolekcijos  mano mėgstamiausias drabužis yra klasikinio kirpimo paltas iš audinio, kuris tarsi atrodo apsnigtas. Kelerius metus patogiausia ir dažniausiai dėvima mano kurta suknelė „Origami“. Keista, kad taip ilgai nepabosta ją nešioti.

RASA: Kokie Jūsų ateities planai? Ir toliau kursite vien tik moteriškus drabužius, o gal bandysite ir vyrų ar vaikiškų rūbų segmentą?

SANDRA: Kai susilaukiau dukros, visi ėmė klausinėti, gal dabar jau ir vaikams kursiu. Neatmetu tokių galimybių, nors kol kas to neplanuoju. Tikiu, kad geriau imti siauresnę sritį ir kuo geriau ją išpildyti. Viskam reikia daug žinių ir, be abejo, laiko. Šiuo metu mano planuose yra stiprinti moterims skirtą prekių ženklą. Noriu žiemos sezonui pasiūlyti didesnę paltų įvairovę, mąstau kurti proginių suknelių mini-kolekcijas. Turiu planų išeiti ir į tarptautinius vandenis. Taigi, kitąmet veikti tikrai turėsiu ką.

 

Nuotraukos: Rasa Nebasa

Naujausią SANDRA YUSHKA kolekciją galite pamatyti virtualiame Bomberio showroome.

 

Komentarai 0

Projekto partneriai