Svajoju. Aišku, reikėtų to milijono eurų, dar ilgesnių kojų ir trumpesnės nosies, atostogauti į Goa, o kiek vėliau – tyrinėti Marso kanjonus. Bet… Labiausiai svajoju būti kvapų paparace.

Tik įsivaizduok. Populiariausia naujienų svetainė reguliariai informuoja Tave ne ką vilkėjo (kaip nuobodu!), o kuo kvepėjo savaitgalio night out’uose ganęsi ŽMONĖS ir kitos būtybės. Ne, ne bejėgiškai aprašinėja, o kažkokiais fantastiniais būdais  leidžia Tau realiai UŽUOSTI Tavo laikinamos arba heitinamos garsenybės tam vakarui pasirinktus kvepalus, sumišusius su odos, drabužių, kokteilių ir kt. kvapais… Hmmm, skamba kiek šiurpinančiai, lyg bandymas įsigauti po kito žmogaus oda. O įsivaizduok dar anoniminių skaitytojų komentarus, oooo….

Žaibiškai suklestėtų aromatų nuomos salonai, didelės ir mažesnės parduotuvės bei paskiri autoriai noriai skolintų kvepalus VIP’ams bei influenceriams ir, norisi tikėti, vienoje patalpoje tikrai nebesutiktum kokių  penkių LADIES, pasipuošusių tuo pačiu įspūdingu aromatu PORTRETO tema. Ei, paukšt per nagus ! Nuomos verslo idėja – mano, laukiu investicijų pasiūlymų, ponai.

Prisisvajojau. Grįžkim ten, kur Tave praeitą kartą palikau besiruošiant VAKARO PASIRODYMUI. Ir štai matau, kaip su nuostaba  stebi veidrodį. Tavo nepriekaištingas išieškotas įvaizdis kažkoks nepilnas. Nepatikėsi. Tau trūksta Tavo Demono.

Nežinau, ar skaitei P. Phulman trilogiją „Auksinis kompasas“. Aš smagiai perskaičiau  (atrodo, skirta jaunajam skaitytojui, na ir ką? ). Be viso kito, ten daug veiksmo vyksta panašiame į mūsų, bet  kitokiame pasaulyje, kuriame kiekvienas žmogus turi Demoną – lyg ir išorėje gyvenančią savo vidinę savastį gyvūno pavidalu. Ir dar – tie gyvūnai kalba žmogaus balsu. Ir dar – mirus vienam iš jų, kitas irgi neišgyvena… Gerai, kad mes, neturintys laisvai bėgiojančių ir plepančių Demonų, galime juos susikurti. For fun. Žaisdami. Kvepalų pagalba, žinoma.

Manau, Tau pirmiausia reikia medienos. Nes atrodo, kad tvirtai nesijauti. Gal vakarosi su nepažįstama kompanija, gal night outa’ai išviso nėra Tavo mėgstamas užsiėmimas, gal nerimauji dėl man visiškai nežinomos priežasties. Atsiremk į MEDĮ. Medienos ir samanų (woods and mosses) aromatų tema sukurtų kvepalų – begalės, nuo visiškai paprastų masinės gamybos niekučių iki autorinės parfumerijos šedevrų. Saugus pasirinkimas galėtų būti ir Gucci GUILTY ABSOLUTE, sklidinas gražaus atpažįstamo šilto – dūminio vetyverio, abstraktaus medienos kvapo ir užkartintas pačiule, kuri, nors ir žolė, bet ėmė ir pritapo prie  medžio aromatų.

Bet, jei patinka dūminė mediena, siūlau surizikuot – pasipuošk BOIS d’ASCESE iš Naomi Goodsir, kuris tobulai APSIMETA medienos kvapo kvepalais, nors pilnutėlis ir tabako, ir viskio, ir smilkalų. O juk pirmu įkvėpimu čia užuosi… kadagį ir kažkokius raganiškus svaiginančius pelkių žolynus, kurie kaipmat pavers Tave aristokratų giminės atžala, grįžtančia iš pasijodinėjimo melancholiškai rūkuotais rudens laukais. Arba ūkiška visą dieną grybus žiemai rinkusia persona, jei matysies su giminės tetulėmis. Tikėtina, kad ir toms tetulėms ir išrankiausioms nosims padarysi įspūdį poroje su VETYVER DANCE iš Andy Tauer. Kvepėsi tikrai ne kvepalais – ponas Andy nekuria kvepalų, tik stulbinančius įvykius ir istorijas. Neįprastai žalias ir drėgnas vetyveris su pakalnutėmis, juodieji pipirai su rožėmis, kedras su Tonkos pupelėmis – ištisa kontrastų galerija, kurios fone Tu – lyg ką tik iš užburto miško, lyg – iš bobulės daržo. Žodžiu, rinkis drąsiai, mediena dar niekada neapvylė.

O galima ir paišdykauti. Manau, puikiai žinai šią aromatų grupę. „Animalic smells“ – gyvuliški kvapai. Didžioji dalis kvepalų vizualinės reklamos – būtent apie tai. Kaip neatremiamais savo kūno aromatais Ji sugundo JĮ, JIS – JĄ, JIE – JUOS ir t. t. Apie šią kvapų grupę legendų sklinda daugiau, nei išklausytum per 1000 ir 1 naktį. Daugelis iš jų – tik legendos, juk jau puikiai žinai, kad kiekviena nosis turi savo nuomonę, asmeninę ir neprognozuojamą. Tikrai sprogčiau juokais, davusi Tau pauostyti „seksualiosios esencijos“ CASTOREUM!

Vakarui dera draugystė su animalistiniais kvapais. Galėtum staiga visus priblokšti CIVET’u  iš Zoologist Perfumes, kur surankiota visa gundančiais vadinamų aromatų eilutė –ttarp tuberozų, ylang-ylang, vanilės, muskuso ir kitų gražumų, begėdiškai atsipalaidavęs rąžosi tikras, pikantiškai dvokčiojantis, plėšrus gyvūnėlis. Arba pasielkim tyliai, bet subtiliau. FUMparFUM / created by Aistis Mickevičius  populiariausias aromatas BLUR pure perfume sukurtas iš įvairių sintetinio muskuso variacijų ir turi vieną subtilią paslaptį. Neišvaizdi bekvapė molekulė tokiu pat neišvaizdžiu techniniu pavadinimu, patekusi ant Tavo odos sukuria meiliai gluminantį efektą. Ima atrodyti, kad patrauklų, glotnų, lengvai svaiginantį estetišką aromatą skleidžia ne kažkokie kvepalai, o šilta Tavo oda. Pagarbus, bet neblėstantis dėmesys Tavo subtiliai asmenybei – garantuotas.

Andy Tauer gali pasikviesti ir čia. Ir čia jis pasielgs nenuspėjamai. SOTTO  La LUNA GARDENIA kvepalai NETURI nė vienos  animalistinės esencijos – tik daug daug gardenijų, kiek mažiau vanilės, santalmedžio, žalėsių, rožių ir jazmino. JAZMINO! Ar žinai, kaip puikiai kai kurios jazmino esencijos moka apsimesti animalistinėmis? Dviprasmiškai  gluminantį  prakaituoto kūno kvapą imituojantį jazminą šiuose kvepaluose suvaldo arba maskuoja gardenija ir santalmedis, bet jis ten  visvien yra, lyg keistai judantys šešėliai už užuolaidos. Aha, juk jau minėjau apie pono Tauer’io pomėgį kurti istorijas, pikantiškas – irgi.

Arabinį jazminą rasi ir visiškai kitokio charakterio kvepaluose. CUIR DANDY iš FUMparFUM/ created by Aistis Mickevičius  tiktų  ir pikantiškiems nutikimams, bet Tavo įspūdingos, stabilios, visaip turtingos asmenybės išaukštinimui – daug labiau. Klausyk, paliekam tuos užkulisių atodūsius ir žengiam į sceną. Prabangūs odos, smilkalų, išskirtinio tabako,  brangių prieskonių aromatai pateiks Tave kaip pagrindinį gyvenimo šventės aktorių. Jau minėtas CUIR DANDY  sklidinas atpažįstamų brangiais tituluojamų aromatų, sukomponuotų taip subtiliai, kad aprengs Tave lyg haute couture kostiumas.

Net jei dieną esi tiesiog minios dalis, naktį gali tapti bohemiškai elegantiška unikalia asmenybe. Netiki? Paragauk šito – JUOZAS STATKEVIČIUS eau de parfum. Kvapą, aišku, atpažinai. Taip dvelkia bangiausių pasaulio  viešbučių  lobby erdvės, Antibes ir Monaco prieplaukose plūduriuojančių jachtų kajutės ir, tikėtina, – kino apdovanojimų ceremonijos. Jei manai, kad Tau tai nepasiekiama – tiesiog pasikvėpink ir mėgaukis. Neabejotinos  užtikrintos prabangos  aromatai  (apeiginiai smilkalai, pilkoji ambra, Kašmyro medis ir t. t.) Tavo išskirtinumu įtikins bet ką. Ir Tave – taip pat.

O gal jau norėtum šiek tiek… erdvės? Brangūs / prabangūs aromatai įpareigoja atitinkamam elgesiui ir vaizdui,  būti realia VIP persona – įspūdinga, bet truputį vargina? Siūlau kompromisą – neištaškyk veltui taip kruopščiai kurto prabangos įspūdžio, bet šok į dar bohemiškesnį įvaizdį – pasimatuokime CUIR ANDALOU iš Rania J. Nuostabioji ponia Rania Jouaneh kvepalų kuria mažai (viso jos kolekcijoje – septyni aromatai su daugybe natūralių esencijų), bet stebuklingai. CUIR ANDALOU rasi daug ko – karčios odos, rūgštaus šafrano, klasikinių gėlių (nagi rožė ir irisas, pavyzdžiui), net  AGARMEDĮ / OUD  (kurį atkakliai vengiau Tau siūlyti, nes, dievaži, kada gi baigsis pamišimas dėl šios mitais apaugusios esencijos???), kuris čia sudaro tiesiog stabiliai patrauklų foną švelniąjam santalmedžiui ir – dėmesio – mano aukščiau minėtam CASTORIUM. Viskas sudėliota taip subtiliai ir harmoningai, kad nejusi nė vieno iš ryškiųjų aromatų agresijos. Ir galėsi jaustis laisvu, turtingu ir žinovų dievinamu MENININKU, kuriam leidžiama pasileisti plaukus.

Matau – beveik pasimetei. Nes labai norėtum VISŲ įvaizdžių. Nes trokšti išsikviesti VISUS Demonus ir pergalingai siaubti MIESTĄ su jų nematoma armija. Na jau ne! Kažkada susitarėm, kad, renkantis aromatą ar aromatus, svarbiausia sąlyga – gerai pažinoti save ir turėti aiškią viziją, ko nori. Nesiblaškyk, nepanikuok. Mes renkamės kvepalus, ne viso gyvenimo partnerį. Tai – žaidimas, tai žaisk su malonumu.

Palieku Tave stebėti veidrodį. Išsikviesk SAVO Demoną.

P.S.: apie tai, ar mano minėti aromatai mergaitėms, ar berniukams, jau kalbėjom. Nesuk sau galvos dėl nereikšmingų užrašų ant parfumerijos pakuočių.

P.S.S. : o kol Tu bandei demonų iškvietimo receptus, spėjau sulakstyt į artimiausią didmiestą –Rygą – ir pagaliau realizuoti svajonę: RFW (Riga Fashion Week’e) padirbėti kvapų paparace. Matau, kaip smalsu. Žinau, kad jau lauki naujienų!

 

 

Autorės portretas: Ilja Sivakov nuotrauka, Olesios Žuravliovos (OZ Design Home) makiažas

Kitos iliustracijos: Pinterest 

Anksčiau skelbtą interviu su EDITA VIGELYTE skaitykite čia.

 

Komentarai 0

Projekto partneriai