Trys šiuolaikinio meno vakarai – tai įtakingiausių menininkų, reikšmingiausių įvykių, garsiausių parodų ir prestižinių meno mugių, o taip pat kolekcionavimo principų ir paslapčių pažinimui skirtas laikas.

3 vakarų kursas

Vakarinių paskaitų (po 2,5 val.) ciklas.

online formatas

Renginio formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų neturės imti laisvadienių ir savo tobulėjimui tiesiog skirs kelis laisvus vakarus.

1 lektorė

Šiuolaikinio meno centro Vilniuje kuratorė ir meno kritikė Neringa Bumblienė.

nauja programa

Trys šiuolaikiniam menui skirti vakarai leis geriau suprasti, kas yra ir kas nėra šiuolaikinis menas, kaip jį atrasti ir pažinti bei kaip juo mėgautis.

Šiuolaikinio meno pradmenys: garsiausi kūrėjai, svarbiausi renginiai, kolekcionavimo principai

*atnaujinta programa

Trys šiuolaikinio meno vakarai – tai įtakingiausių menininkų, reikšmingiausių įvykių, garsiausių parodų ir prestižinių meno mugių, o taip pat kolekcionavimo principų ir paslapčių pažinimui skirtas laikas.  Gide į šį daugeliui mūsų dar neatrastą, bet viliojantį pasaulį taps Šiuolaikinio meno centro Vilniuje kuratorė ir meno kritikė Neringa Bumblienė, baigusi šiuolaikinio meno kuratorystės studijas Vilniuje ir Prancūzijoje. Įgyvendinusi daugelį svarbių tarptautinių šiuolaikinio meno parodų, ji šiuo metu kuruoja Lietuvos paviljoną 59-oje Venecijos bienalėje (2022 m.)

APIE CIKLĄ

Šiuolaikinis menas yra plati, su juo deramai nesusipažinusiam – gana klaidi, tačiau neabejotinai svarbi visos šiandien kuriamos pasaulinės kultūros dalis. Gražiausiose pasaulio vietose vykstančiomis parodomis, mugėmis ir kitais renginiais šiuolaikinis menas vilioja ir kviečia į save, žadėdamas vis naujų, žmogų iš esmės praturtinančių, keičiančių ir tikrą malonumą suteikiančių patirčių.

Trys šiuolaikiniam menui skirti vakarai leis geriau suprasti, kas yra ir kas nėra šiuolaikinis menas, kaip jį atrasti ir pažinti bei kaip juo mėgautis. Paskaitų ciklo tikslas – meno pasaulį tik pradedančius atrasti entuziastus artimiau supažindinti su šiuolaikiniu menu, jo atsiradimo aplinkybėmis, svarbiausiomis figūromis ir įvykiais, taip pat reikšmingiausias pasaulyje ir Lietuvoje veikiančiais šiuolaikinio meno centrais, bienalėmis, trienalėmis, meno mugėmis ir galimybėmis jas aplankyti tiek gyvai, tiek virtualiai. Nemaža turinio dalis bus skirta įvairiems meno kolekcionavimo ir mecenatystės modeliams, o lektorė N. Bumblienė ne tik suteiks žinių nuo ko pradėti kolekcionavimą, bet ir išsamiai, su atidumu atsakys į visus naujokams ir net pažengusiems kylančius klausimus.

Paskaitų ciklo formatas – trys online paskaitos (Zoom), po 2,5 val., gegužės 12, 19, 26 d. vakarais, nuo 18:30 iki 21:00 val + gyva ekskursija, birželio pradžioje, su meno kuratore ir šio kurso dėstytoja Neringa Bumbliene ŠMC trienalėje. 

Renginio formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų neturės imti laisvadienių ir savo tobulėjimui tiesiog skirs kelis laisvus vakarus.

TEMOS 

Gegužės 12 d.

Kas yra šiuolaikinis menas? Svarbiausios datos, bruožai, ryškiausi ir brangiausiai parduodami kūrėjai.

Paskaitos metu susipažinsime su šiuolaikiniu menu, pradėdami nuo jo ištakų XX a. antroje pusėje ir aptardami svarbiausius jo skiriamuosius bruožus. Apžvelgsime garsiausius menininkus, tarp kurių – už milijonus eurų savo darbus parduodantis Damien Hirst, gamtos stichijas atkuriantis Olafur Eliasson, skandalingasis Maurizio Catelan ir socialiai bei politiškai jautrus Michael Rakowitz, kurio kūryba jau šį rudenį bus pristatyta net keliose meno institucijose Vilniuje.

Gegužės 19 d. 

Prestižinės pasaulyje ir Lietuvoje vykstančios šiuolaikinio meno parodos, mugės ir originalūs būdai jas aplankyti net COVID-19 pandemijos metu.

Vakaro metu kalbėsime apie garsiausius pasaulyje ir Lietuvoje veikiančius šiuolaikinio meno centrus ir muziejus, tarp kurių Centre Pompidou ir Palais de Tokyo Paryžiuje, Tate Modern Londone, prestižinės Venecijos ir San Paulo meno bienalės, kas penkerius metus Kaselyje organizuojama svarbiausia pasaulyje tituluojama paroda „Documenta“ bei prabangios meno mugės „Art Basel“, vykstančios Bazelyje, Honkonge ir Majamyje. Mūsų gyvenimo būdus kardinaliai keičiančios pandemijos kontekste, susipažinsime kaip patogiai ir net nemokamai jas aplankyti neišeinant iš namų.

Gegužės 26 d. 

Kolekcionavimo pradžiamokslis: garsiausi kolekcininkai ir vertingi patarimai pradedantiesiems.

Susipažinsime su svarbiausiais kolekcininkais, tarp kurių prabangos prekių grupės „Kering“, valdančios tokius mados ženklus kaip „Gucci“ ar „Yves Saint Laurent“, įkūrėjas ir savininkas, net kelis muziejus Venecijoje įkūręs vienas svarbiausių pasaulyje meno kolekcininkų François Pinault. Taip pat pakalbėsime ir apie Lietuvoje MO muziejų įkūrusius Danguolę ir Viktorą Butkus bei vieną įdomiausių Vilniuje įsikūrusių tarptautinio meno kolekcijų „Lewben Art Foundation“. Nebandydami nieko pralenkti, bet ir nesileisdami būti užgožtais didelių vardų, pakalbėsime kaip ir nuo pradedama kolekcionuoti.

Programą papildėme individualiomis praktinėmis užduotimis ir kvizais, kurie suteiks galimybę iškart panaudoti ir užtvirtinti gautas žinias, o taip pat pridėjome gyvą ekskursiją, birželio pradžioje, su meno kuratore ir šio kurso dėstytoja Neringa Bumbliene ŠMC trienalėje (daugiau informacijos jau netrukus). 

SVARBIOS DETALĖS:
Paskaitų datos: gegužės 12, 19 ir 26 d. (trečiadieniais)
Laikas: 18:30-21:00 val.

Numatoma ekskursijos data: birželio pradžia (data bus patikslinta)
* Pertraukos bus daromos pagal pageidavimą ir bendrą susitarimą.
Formatas: online (ZOOM) + gyva ekskursija Šiuolaikinio meno centre.

KAINOS IR SĄLYGOS:
Early bird bilieto kaina (3 paskaitos + ekskursija) iki balandžio 29 d.: 109 eur
Standartinio bilieto kaina (3 paskaitos + ekskursija) po balandžio 29.: 129 eur

Perkant bilietą tik į vieną iš trijų vakarų (be ekskursijos)

Išankstinė early bird kaina (iki 2021 m. balandžio 29 d.): 39 EUR
Standartinė kaina (po 2021 m. balandžio 29 d.): 49 EUR

Pageidaujantiems pirkti išsimokėtinai, siūlome registracijos metu sumokėti 30 eurų dydžio avansą (garantuoja vietą grupėje), o likusią sumą prašysime į organizatorių sąskaitą pervesti iki kursų pradžios. Sumokėję šiuo būdu tiesiog apie tai informuokite, kad galėtume iškart rezervuoti vietą grupėje, taip pat nurodykite ir savo el. pašto adresą tolesnei komunikacijai. Perkant per Paysera sistemą atskirai mūsų informuoti nereikia.

Rekvizitai mokėjimui pavedimu:
VŠĮ „SUPRASTI MADĄ“
Reg. kodas 304933459
Atsisk. sąskaita LT057300010156658361
V. Grybo g. 34-111, LT-10318 Vilnius

Visiems mokėjimams išrašomos sąskaitos.
Mokėjimai nėra grąžinami ar perkeliami kitiems mokymams.

TURITE KLAUSIMŲ? 
Rašykite el. paštu ruta@suprastimada.lt.

PARTNERIAI

1. Fotografijos studija ir renginių erdvė „Brazzi Studios

2. Dizaino ir gyvenimo būdo žurnalas „Lamų slėnis“

Plačiau apie visus naujojo sezono renginius skaitykite www.suprastimada.lt.

Iki pasimatymo mokykloje „Suprasti madą“!

 

Cover photo: Vaidas Jokubauskas Photography

Neringa Bumblienė

Šiuolaikinio meno centro Vilniuje kuratorė ir meno kritikė įgyvendinusi daugelį svarbių tarptautinių šiuolaikinio meno parodų

„Praturtėjau žiniomis ir labai įdomiai praleidau laiką. Formavote mano naują požiūrį į madą praktiškai kiekvienąkart. Atradau, kad mados pramonė tokia daugiasluoksnė ir gausi įvairialypio turinio. Ačiū už profesionalų paskaitų organizavimą, už išieškotą ir nepaleidžiančią dėmesio paskaitų medžiagą, už spalvingus svečius!“

Paulina Dilbienė

nuolatinė skirtingų „Suprasti madą“ kursų dalyvė

„Gerb. Arnoldai, Migle, dėkoju jums už puikius kursus „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“, kurie paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė šiek tiek pasitikėjimo savimi :) Ateityje labai labai norėčiau sudalyvauti Jūsų įvairiuose organizuojamuose projektuose. Ačiū Jums.“

Loreta Leitienė

express kurso „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“ dalyvė

„Kursai „Suprasti madą“ suteikia naujų žinių ir atnaujina jau pasenusias. Tai kursai, kurie praplečia suvokimą apie madą, mados rinką, mados vartotojus ir pačią mados pramonę. Rekomenduoju visiems, kas myli madą, kas ja žavisi, kas ją nori pažinti, suprasti ir į ją dar labiau įsigilinti.“

Ovidijus Tumėnas

nuolatinis „Suprasti madą“ mokymų dalyvis

„Kursai „Suprasti madą“ – pati geriausia metų patirtis ir vienareikšmiškai tobula iniciatyva. Išdirbtas, aktualus turinys, profesionalūs lektoriai, nuodugnios konsultacijos prireikus – gauni visą paketą!
Tokie lektoriai, kaip Arnoldas Remeika, Ugnė Martinaitytė ar Deimantė Bulbenkaitė jau savaime yra puiki vizitinė kortelė tokiems kursams, bet pati tiesiog noriu padėkoti už puikų laiką, visus patarimus, nesumeluotą dėmesį kiekvienam kurso dalyviui už žinias, kuriomis dalinatės, ir už tai, kad tiesiog rūpinatės universitetinių studijų alternatyvomis Lietuvoje. Jūs nuostabūs!“

Eglė Kriščiūnienė

mokymų „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

„Norėčiau dar kartelį padėkoti už puikų praėjusį šeštadienį. Likau sužavėta kokį profesionalumo lygi pademonstravote tiek Jūs, Arnoldai, tiek Jūsų komanda, tiek lektorės. Viskas buvo puikiai apgalvota ir pasiruošta. Kiekviena, net menkiausia, su dalyviais susijusi smulkmena sprendžiama čia ir dabar. Lektorių ir organizatorių profesionalumas ir charizma sklido net per nuotolines technologijas. Žinių, įkvėpimo ir gerų emocijų gavau tiek, kad šeštadienio vakarą sunkiai sekėsi užmigt. Žodžiu, trūksta žodžių apibūdinti tokį aukštą lygį! Ačiū labai!“

Inga Dunčienė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Edukacinio projekto ,,Suprasti madą“ kursai, dėstomi šiuolaikinių mados profesionalų, skirti itin plačiam ir įvairiam auditorijos ratui. Profesionaliai mados kūryboje ar mados pramonėje dirbančiam specialistui tai tobulinimasis, žinių papildymas ir naujų idėjų pasisėmimas, o aktyviai mados pasaulyje nedalyvaujančiam žmogui šie kursai tikrąja šio žodžio prasme atveria akis ir parodo apie ką gi yra mada. Labai džiugu, kad ,,Suprasti madą“ mokymai mados mokslą mūsų šalyje pakėlė į naują lygmenį. Sveikintinas siekis apjungti mados kūrėjus, mados vartotojus, mados verslą ir mados mokslą į vieną visumą su tikslu auginti brandžią ir atsakingą mados bendruomenę.“

Rasa Povilaitienė

dėstytoja, „Suprasti madą“ renginių dalyvė

„Mados fotografijos kursas su Pauliumi Zaborskiu išlaisvina. Išlaisvina kurti, išlipti iš esamų rėmų ir susipažinti su kiek kitokia mados fotografija, jos atstovais ir išmokti tą madą kurti patiems. Manau, kad projektui plečiantis, augtų ir Lietuvos mados kultūra, nes atsirastų žmonių, kurie madą galėtų ne tik apkalbėti, bet ir ją suprasti.“

Martynas Stankaitis

mokymų „Mados fotografija“ dalyvis

„Manau, kad kiekvienas kokybiškas darbas turi sulaukti padėkos ir pagyrimo. Pirmiausia, noriu padėkoti „Suprasti madą“ komandai. Vakar įvyko labai aukšto lygio paskaitos. Pastaruoju metu dalyvauju daugybėje paskaitų ir mokymų mados srities tematika, tai tik noriu pagirti, kad tai, ką darote yra high-level. Organizacinės datelės labai kruopščiai apgalvotos, dėstytojai ne tik savo srities profesionalai, bet ir labai charizmatiškos asmenybės. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti, mokytis ir bendrauti su Jumis.“

Milda Glebutė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

Praėjo beveik savaitė po kursų, o vis dar vaikštau lyg apdujus nuo informacijos kiekio, o lektorių nuoširdumas, meilė savo sričiai bei atsidavimas paskaitų metu – tai kažkas tokio. Linkiu ir tuo pačiu labai prašau rengti panašius kursus dar ir dar, nes juk tokie renginiai skatina žmones išlipti iš komforto zonos, susimąstyti, o svarbiausia – paskatina pradėti veikti! Didelis ačiū visai „Suprasti madą“ komandai.“

Julija Nazimova

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Kursas buvo nepaprastai įdomi ir naudinga patirtis dėl lektorių ir kviestinių svečių, kurie nuoširdžiai dalinosi savo sukaupta patirtimi. Kiekvienas mokymų vakaras buvo išdirbtas, surinkta tik įdomiausia ir reikalingiausia informacija. Būdama mados vadybos studentė, čia dar labiau pagilinau žinias mados istorijoje ir verslo srityje. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau ir laukiu tęsinio!“

Greta Rimšelytė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Iki šiol neišblėso „Suprasti madą“ kursų metu patirti įspūdžiai. Buvo labai gera laukti paskaitų ne tik dėl jų turinio, bet ir dėl visos susirinkusios bendraminčių grupės ir dviejų nuostabių lektorių – Miglės Kazėnaitės ir Deimantės Bulbenkaitės. Jos giliai įsirėžė į atmintį. Merginos tikrai išmano savo darbą ir jis joms labai labai tinka!“

Danutė Buckutė-Ambrazaitienė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad Ugnė Martinaitytė yra labai atsidavusi dėstytoja, kiekvieną mūsų asmeniškai pakonsultavo, padėjo kiek įmanoma daugiau. Tiek kurso vadovė Ugnė, tiek kiti dėstytojai negailėjo patarimų kaip kurti mados produktą ir patį prekės ženklą. Eidama čia pasitobulinti žinojau, kad man trūksta šių žinių, bet nesitikėjau visko gauti su tokiu kaupu! Šį kursą labiau rekomenduočiau dar savo prekinio ženklo nesukūrusiems ar neseniai jį įkūrusiems, nes sužinosite visas subtilybes nuo produkto idėjos gryninimo iki jau pagaminto produkto fotosesijos. Tikrai labai naudingas kursas neturintiems patirties mados pramonėje!“

Vilmantė Chamentauskaitė

kurso „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

75+
Renginių
2500+
Studentų
30+
Lektorių
3 metai
Projektui

Projekto partneriai