Mada mus žavi ir vilioja, bet tuo pačiu glumina bei gąsdina – kaip ir viskas, ko iki galo nesuprantame ir kas mums apgaubta paslapties migla. Matydami, kiek daug norinčių suprasti madą, 2019 m. pavasarį savo bendruomenei pasiūlėme tuomet dar naują pažintinių paskaitų kursą, kurį pavadinome „Mados užkulisiai“. Po kurso sėkmės ir gausaus dalyvių susidomėjimo, jį kartojome jau ne kartą, o patobulintą šio kurso versiją siūlome ir naujame rudens sezone.

3 paskaitų ciklas

Turinys subalansuotas taip, kad jo metu bus apžvelgti tiek mados kaip reiškinio, tiek mados kaip industrijos užkulisiai, kurie paprastam vartotojui dažnai lieka nežinomi ir nematomi.

online formatas

Renginio formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų neturės imti laisvadienių ir savo tobulėjimui tiesiog skirs kelis laisvus vakarus.

1 lektorė

Deimantė Bulbenkaitė, kurią „Suprasti madą“ dalyviai ne kartą įvardijo mėgstamiausia projekto dėstytoja.

patobulinta programa

Ketiname jums praskleisti svarbiausius mados užkulisius ir suteikti tiek autentiško turinio apie madą, kiek nebuvote skaitę nė vienoje knygoje.

Pažintinių paskaitų ciklas „Mados užkulisiai“

Mada mus žavi ir vilioja, bet tuo pačiu ir gąsdina – ypač kai šiandien jos tempai glumina, o kaprizai ir įgeidžiai keičiasi bene kasdien. Matydami, kiek daug žmonių norėtų bent trumpam dirstelėti į mados pasaulio užkulisius, 2019 m. pavasarį savo bendruomenei pasiūlėme tuomet dar naują pažintinių paskaitų kursą, subalansuotą bendram suvokimui praplėsti. Po kurso sėkmės nusprendėme jį pakartoti dar keletą kartų, ir kaskart sulaukėme gausybės pagyrimų, puikių atsiliepimų.

Per tris vakarus ketiname Jums praskleisti mados užkulisius ir pasidalinti autentišku turiniu apie mados kaip reiškinio ir kaip industrijos prigimtį. Ir visos žinios – tik iš pripažintų ekspertų, kurių aistra madai bei daugiametė darbo patirtis dažnai net vertingesnė už mados teorijos vadovėlius.

Registracija jau prasidėjo, bilietą galite įsigyti čia.

Apie lektorę

Deimantė Bulbenkaitė diplomuota žurnalistė, mados apžvalgininkė ir analitikė, mados prekių ženklų strategijos konsultantė, reguliariai dirbanti su grupe žinomų Lietuvos dizainerių. Pirmojo lietuviško mados tinklaraščio „Spintos guru“ įkūrėja (2007), kurios portfolio – darbai gyvenimo būdo ir mados leidiniams „Moteris“, „L’Officiel Mada“, „Verslo žinios“, „N Wind“ bei daugeliui kitų. Lietuvos mados bendruomenei ir platesnei visuomenei Deimantė žinoma ir kaip kūrybinių industrijų ir rinkodaros tendencijų konferencijų pranešėja, daugelio renginių kviestinė lektorė.

Apie ciklą

Trijų pažintinių paskaitų turinys sudėliotas taip, kad jo metu bus apžvelgti tiek mados kaip reiškinio, tiek mados kaip industrijos užkulisiai, kurie paprastam vartotojui dažnai lieka nežinomi ir nematomi. Kursas šiemet kiek praplėstas, nes kalbėsime ne tik apie industrijos pagrindus, bet ir naują mados verslo realybę post-COVID pasaulyje. Formatas – trys online paskaitos (Zoom), po 2,5 val., trečiadienio vakarais, nuo 18:30 iki 21:00 val. 

Kursas skirtas visiems ir visoms, turintiems neatsakytų klausimų apie mados esmę, nepriklausomai nuo to, dirbate mados pramonėje ar tiesiog domitės mada kaip reiškiniu ir verslu. Paskaitos dėstomos lengvai suprantamais, įtraukiančiais formatais. 

Paskaitų temos:

Spalio 6 d. // TENDENCIJŲ LABIRINTAI: ŽVILGSNIS Į NUOLAT KINTANČIUS MADOS IR MŪSŲ PAČIŲ ĮGEIDŽIUS

Mados tendencijų tikslas – tam tikru metu paveikti kuo didesnę vartotojų grupę ir sukelti masinį norą pirkti. Bet kaip tendencijos gimsta, kodėl jos pagauna mūsų dėmesį ir ir kaip pamažu numiršta? Kaip greitėjantis tendencijų ratas keičia mūsų pačių – vartotojų – lūkesčius ir įsivaizdavimą, kas yra mada? Ši paskaita padės geriau suprasti, kodėl madinga tai, kas madinga, ir nuspėti, kokiomis kryptimis mados industrija keliaus toliau.

Spalio 13 d. // VARTOJIMAS ŠIANDIEN IR RYTOJ: NUO MADOS VERSLO PINKLIŲ IKI MIGLOTO POST-COVID LAIKO

Ar kada susimąstėte, kodėl norite specifinės spalvos batų, aiškiai žinote, kokios rankinės jums reikia, arba kodėl labiau mylite vieną, o ne kitą prekės ženklą? Mados verslas – tai itin gudrus psichologinis žaidimas, išnaudojantis viską nuo socialinių medijų iki… kvapo parduotuvėje. Žinoma, mados verslo taisyklės šiuo metu sparčiai keičiasi, nes po COVID pandemijos mada niekada nebus tokia pati, kokia buvo iki karantino. Bet šitas laikas reiškia ne tik apribojimus, bet ir naujas galimybes.

Spalio 20 d. // MADOS ATEITIS: NAUJOS RIBOS, NAUJOS TAISYKLĖS, NAUJI LŪKESČIAI

Kalbėti apie mados istoriją įdomu, bet dar įdomiau yra spėlioti, kokią istoriją rašys rytojus. Ši paskaita – tai kvietimas pagal dabar besivystančias tendencijas pažvelgti į ateities mados pasaulį. Tokį, kokio galbūt nesitikėtumėte, bet kuriame neišvengiamai dalyvausite.

Išklausę kursą dalyviai:

  • gebės perprasi madą kaip vizualinę komunikacijos priemonę, o gautas žinias panaudoti praktiškai;
  • bus susipažinę su šiandieniniais mados verslo procesais;
  • gebės suprasti, kas yra svarbiausia stebint mados industrijos pokyčius ir kas juos veikia;
  • bus susipažinę, kaip veikia mados komunikacija ir kas ją padaro efektyvią;
  • žinos, kokie kokybiniai ir vertybiniai kriterijai turėtų būti taikomi vertinant šiandieninę madą;

Svarbios detalės

Paskaitų datos: SPALIO 6, 13 ir 20 d. (trečiadieniais)

Laikas: 18:30-21:00 val.

* Pertraukos bus daromos pagal pageidavimą ir bendrą susitarimą.

Formatas: online (ZOOM)

Kainos ir sąlygos

Bilieto kaina (3 paskaitos) iki rugsėjo 22 d.: 79 eur

Bilieto kaina (3 paskaitos) tarp rugsėjo 22 d. ir  spalio 6 d: 99 eur

Pageidaujantiems pirkti išsimokėtinai, siūlome registracijos metu sumokėti 30 eurų dydžio avansą (garantuoja vietą grupėje), o likusią sumą prašysime į organizatorių sąskaitą pervesti iki kursų pradžios. Sumokėję šiuo būdu tiesiog apie tai informuokite, kad galėtume iškart rezervuoti vietą grupėje, taip pat nurodykite ir savo el. pašto adresą tolesnei komunikacijai. Perkant per Paysera sistemą atskirai mūsų informuoti nereikia.

Rekvizitai mokėjimui pavedimu:
VŠĮ „SUPRASTI MADĄ“
Reg. kodas 304933459
Atsisk. sąskaita LT057300010156658361
V. Grybo g. 34-111, LT-10318 Vilnius
Visiems mokėjimams išrašomos sąskaitos. Dėl sąskaitos kreiptis: ruta@suprastimada.lt
Mokėjimai nėra grąžinami ar perkeliami kitiems mokymams.

TURITE KLAUSIMŲ? 

Rašykite el. paštu ruta@suprastimada.lt.
Plačiau apie visus naujojo sezono renginius skaitykite www.suprastimada.lt.

Iki pasimatymo mokykloje „Suprasti madą“!

Viršelio nuotrauka

Stilius: Ingrida Borisenkaitė (EXPRESS KURSAS „STILIAUS KŪRIMAS SAU, KITIEMS IR OBJEKTYVUI“)

Fotografas: Vaidas Jokubauskas

Deimantė Bulbenkaitė

Diplomuota žurnalistė, mados apžvalgininkė ir analitikė, mados prekių ženklų strategijos konsultantė, reguliariai dirbanti su grupe žinomų Lietuvos dizainerių. Pirmojo lietuviško mados tinklaraščio „Spintos guru“ įkūrėja (2007)

„Praturtėjau žiniomis ir labai įdomiai praleidau laiką. Formavote mano naują požiūrį į madą praktiškai kiekvienąkart. Atradau, kad mados pramonė tokia daugiasluoksnė ir gausi įvairialypio turinio. Ačiū už profesionalų paskaitų organizavimą, už išieškotą ir nepaleidžiančią dėmesio paskaitų medžiagą, už spalvingus svečius!“

Paulina Dilbienė

nuolatinė skirtingų „Suprasti madą“ kursų dalyvė

„Gerb. Arnoldai, Migle, dėkoju jums už puikius kursus „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“, kurie paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė šiek tiek pasitikėjimo savimi :) Ateityje labai labai norėčiau sudalyvauti Jūsų įvairiuose organizuojamuose projektuose. Ačiū Jums.“

Loreta Leitienė

express kurso „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“ dalyvė

„Kursai „Suprasti madą“ suteikia naujų žinių ir atnaujina jau pasenusias. Tai kursai, kurie praplečia suvokimą apie madą, mados rinką, mados vartotojus ir pačią mados pramonę. Rekomenduoju visiems, kas myli madą, kas ja žavisi, kas ją nori pažinti, suprasti ir į ją dar labiau įsigilinti.“

Ovidijus Tumėnas

nuolatinis „Suprasti madą“ mokymų dalyvis

„Kursai „Suprasti madą“ – pati geriausia metų patirtis ir vienareikšmiškai tobula iniciatyva. Išdirbtas, aktualus turinys, profesionalūs lektoriai, nuodugnios konsultacijos prireikus – gauni visą paketą!
Tokie lektoriai, kaip Arnoldas Remeika, Ugnė Martinaitytė ar Deimantė Bulbenkaitė jau savaime yra puiki vizitinė kortelė tokiems kursams, bet pati tiesiog noriu padėkoti už puikų laiką, visus patarimus, nesumeluotą dėmesį kiekvienam kurso dalyviui už žinias, kuriomis dalinatės, ir už tai, kad tiesiog rūpinatės universitetinių studijų alternatyvomis Lietuvoje. Jūs nuostabūs!“

Eglė Kriščiūnienė

mokymų „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

„Norėčiau dar kartelį padėkoti už puikų praėjusį šeštadienį. Likau sužavėta kokį profesionalumo lygi pademonstravote tiek Jūs, Arnoldai, tiek Jūsų komanda, tiek lektorės. Viskas buvo puikiai apgalvota ir pasiruošta. Kiekviena, net menkiausia, su dalyviais susijusi smulkmena sprendžiama čia ir dabar. Lektorių ir organizatorių profesionalumas ir charizma sklido net per nuotolines technologijas. Žinių, įkvėpimo ir gerų emocijų gavau tiek, kad šeštadienio vakarą sunkiai sekėsi užmigt. Žodžiu, trūksta žodžių apibūdinti tokį aukštą lygį! Ačiū labai!“

Inga Dunčienė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Edukacinio projekto ,,Suprasti madą“ kursai, dėstomi šiuolaikinių mados profesionalų, skirti itin plačiam ir įvairiam auditorijos ratui. Profesionaliai mados kūryboje ar mados pramonėje dirbančiam specialistui tai tobulinimasis, žinių papildymas ir naujų idėjų pasisėmimas, o aktyviai mados pasaulyje nedalyvaujančiam žmogui šie kursai tikrąja šio žodžio prasme atveria akis ir parodo apie ką gi yra mada. Labai džiugu, kad ,,Suprasti madą“ mokymai mados mokslą mūsų šalyje pakėlė į naują lygmenį. Sveikintinas siekis apjungti mados kūrėjus, mados vartotojus, mados verslą ir mados mokslą į vieną visumą su tikslu auginti brandžią ir atsakingą mados bendruomenę.“

Rasa Povilaitienė

dėstytoja, „Suprasti madą“ renginių dalyvė

„Mados fotografijos kursas su Pauliumi Zaborskiu išlaisvina. Išlaisvina kurti, išlipti iš esamų rėmų ir susipažinti su kiek kitokia mados fotografija, jos atstovais ir išmokti tą madą kurti patiems. Manau, kad projektui plečiantis, augtų ir Lietuvos mados kultūra, nes atsirastų žmonių, kurie madą galėtų ne tik apkalbėti, bet ir ją suprasti.“

Martynas Stankaitis

mokymų „Mados fotografija“ dalyvis

„Manau, kad kiekvienas kokybiškas darbas turi sulaukti padėkos ir pagyrimo. Pirmiausia, noriu padėkoti „Suprasti madą“ komandai. Vakar įvyko labai aukšto lygio paskaitos. Pastaruoju metu dalyvauju daugybėje paskaitų ir mokymų mados srities tematika, tai tik noriu pagirti, kad tai, ką darote yra high-level. Organizacinės datelės labai kruopščiai apgalvotos, dėstytojai ne tik savo srities profesionalai, bet ir labai charizmatiškos asmenybės. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti, mokytis ir bendrauti su Jumis.“

Milda Glebutė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Praėjo beveik savaitė po kursų, o vis dar vaikštau lyg apdujus nuo informacijos kiekio, o lektorių nuoširdumas, meilė savo sričiai bei atsidavimas paskaitų metu – tai kažkas tokio. Linkiu ir tuo pačiu labai prašau rengti panašius kursus dar ir dar, nes juk tokie renginiai skatina žmones išlipti iš komforto zonos, susimąstyti, o svarbiausia – paskatina pradėti veikti! Didelis ačiū visai „Suprasti madą“ komandai.“

Julija Nazimova

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Kursas buvo nepaprastai įdomi ir naudinga patirtis dėl lektorių ir kviestinių svečių, kurie nuoširdžiai dalinosi savo sukaupta patirtimi. Kiekvienas mokymų vakaras buvo išdirbtas, surinkta tik įdomiausia ir reikalingiausia informacija. Būdama mados vadybos studentė, čia dar labiau pagilinau žinias mados istorijoje ir verslo srityje. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau ir laukiu tęsinio!“

Greta Rimšelytė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Iki šiol neišblėso „Suprasti madą“ kursų metu patirti įspūdžiai. Buvo labai gera laukti paskaitų ne tik dėl jų turinio, bet ir dėl visos susirinkusios bendraminčių grupės ir dviejų nuostabių lektorių – Miglės Kazėnaitės ir Deimantės Bulbenkaitės. Jos giliai įsirėžė į atmintį. Merginos tikrai išmano savo darbą ir jis joms labai labai tinka!“

Danutė Buckutė-Ambrazaitienė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad Ugnė Martinaitytė yra labai atsidavusi dėstytoja, kiekvieną mūsų asmeniškai pakonsultavo, padėjo kiek įmanoma daugiau. Tiek kurso vadovė Ugnė, tiek kiti dėstytojai negailėjo patarimų kaip kurti mados produktą ir patį prekės ženklą. Eidama čia pasitobulinti žinojau, kad man trūksta šių žinių, bet nesitikėjau visko gauti su tokiu kaupu! Šį kursą labiau rekomenduočiau dar savo prekinio ženklo nesukūrusiems ar neseniai jį įkūrusiems, nes sužinosite visas subtilybes nuo produkto idėjos gryninimo iki jau pagaminto produkto fotosesijos. Tikrai labai naudingas kursas neturintiems patirties mados pramonėje!“

Vilmantė Chamentauskaitė

kurso „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

75+
Renginių
2500+
Studentų
30+
Lektorių
3 metai
Projektui

Projekto partneriai