Svarbiausi mados istorijos faktai ir įvykiai, ir kaip jie pakeitė mūsų pasaulį. Tai tikrų tikriausia pramoga intelektualams, kurie mėgsta leistis į ekskursijas po praeitį, pagardintas lektoriaus įžvalgomis ir istorinių faktų vertinimais.

3 paskaitų ciklas

Turinys subalansuotas taip, kad jo metu bus apžvelgtos įtakingiausios mados ikonos, madingą kostiumą pakeitę įvykiai ir aksesuarai.

online formatas

Renginio formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų neturės imti laisvadienių ir savo tobulėjimui tiesiog skirs kelis laisvus vakarus.

1 dėstytoja

Paskaitas veda mėgstamiausia (remiantis apklausų rezultatais) edukacinio projekto „Suprasti madą“ lektorė, kultūros antropologė, žinoma stilistė ir mados redaktorė, taip pat ir mūsų projekto Kūrybos vadovė Miglė Kazėnaitė.

intelektuali pramoga

Tai tikrų tikriausia pramoga intelektualams, kurie mėgsta leistis į ekskursijas po praeitį, pagardintas lektoriaus įžvalgomis ir istorinių faktų vertinimais.

Pažintinių paskaitų ciklas „Trys mados istorijos vakarai“

*atnaujinta programa

Svarbiausi mados istorijos faktai ir įvykiai, ir kaip jie pakeitė mūsų pasaulį. Tai tikrų tikriausia pramoga intelektualams, kurie mėgsta leistis į ekskursijas po praeitį, pagardintas lektoriaus įžvalgomis ir istorinių faktų vertinimais.

Paskaitų ciklo formatas – trys online paskaitos (Zoom), po 2,5 val., 2021 m. kovo 15, 22, 29 d. vakarais, nuo 18:30 iki 21:00 val.

Renginio formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų neturės imti laisvadienių ir savo tobulėjimui tiesiog skirs kelis laisvus vakarus.

APIE TEMĄ 
Suprasti madą tai reiškia suprasti ir šio neįtikėtinai spalvingo sociokultūrinio reiškinio istoriją.
Trys mados istorijai dedikuoti pavasario vakarai leis ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir plačiau suvokti, kaip įvairių epochų istoriniai įvykiai padėjo formuoti šiuolaikinę madą. Madingo kostiumo istoriniai bruožai, tą kostiumą kūrusios ir dėvėjusios istorinių laikmečių ikonos, sudėtingas ir senas kalbėjimo daiktais menas – visa tai tebėra gyva, aktualu ir prasminga, o istorija išties yra geriausia bet kokio kultūros reiškinio pažinimo gidė. Todėl nusiteikite kiekvieną iš trijų vakarų gauti po didelę kokybiško, populiaria kalba dėstomo turinio dozę.

Paskaitas veda mėgstamiausia (remiantis apklausų rezultatais) edukacinio projekto „Suprasti madą“ lektorė, kultūros antropologė, žinoma stilistė ir mados redaktorė, taip pat ir mūsų projekto Kūrybos vadovė Miglė Kazėnaitė.

VAKARAS 1 // KOVO 15 D. 
Nuo Catherine De Medici iki Gabrielle Chanel: įtakingiausios mados ikonos
Kas, kada ir kodėl įkvėpė istorinius kostiumo pokyčius? Kada atsirado pirmieji madingo kostiumo ir pažiūrų nuomonės formuotojai? Kokie buvo pirmųjų nuomonės formuotojų metodai, kaip tiksliai jie keitė laikmetį ir kokie jų nuopelnai?
Įspūdinga istorinė kelionė įspūdingų asmenybių kompanijoje: kviečiame susipažinti įspūdingąją Catherine De Medici, baroko gražuole Madam De Montespan, darboholiku Liudviku XIV-uoju, kompleksuota Elžbieta I-ąja, madą kaip viešuosius ryšius suvokusia Marija Antuanete, kilniąja Madam De Pompadur, mados inovatore karaliene Viktorija, įtakingąja Gabrielle Chanel ir nepamirštama Marilyn Monroe.

VAKARAS 2 // KOVO 22 D. 
Monarchijos žlugimas, seksualinė revoliucija ir klimato kaita: madingą kostiumą pakeitę įvykiai
Mada – visuomenės veidrodis. Taip pasakė garsusis Baroko epochos nuomonės formuotojas, absoliutinis monarchas Liudvikas XIV. Turint galvoje kitą šios istorinės asmenybės frazę „valstybė – tai aš, ponai“, madą ir visuomenę šis monarchas suvokė gerokai siauriau nei derėtų. Visgi Liudvikas XIV buvo visai teisus – mada tikrai yra visuomenės veidrodis, bet ką gi tuomet atspindi mini sijonas, juodi renesanso aukštuomenės dantys, klasikinis vyriškas kostiumas, bomberio švarkelis ar moteriška liemenėlė?

VAKARAS 3 // KOVO 29 D.
Ne tik daiktai: visa tiesa apie elitinę kojinę, skrybėlę-žudikę, kovingą aukštakulnį ir reklaminius deimantus
Aksesuarų žaidimas – ne tik istorinė komunikacijos priemonė koketuojant vėduokle. Kartais tai ir politinės nuomonės išraiška, vietos po saule demonstravimo priemonė ar savotiškas pasas, leidęs mėgautis priveligijuotųjų pramogomis. Stiliaus druska vadinami aksesuarai nuo seno laikomi subtiliausiais mados kalbos žodeliais. O kada ir kodėl kojinės buvo tik elito džiaugsmas, skrybėlės žudė, aukštakulniai vyko į karą, apykaklės tarnavo kaip politinės galios išraiška arba smaugė džentelmenus, kuo legendinė Birkin rankinė skiriasi nuo legendinės Kelly rankinės, ir kodėl deimantai tapo sėkmingiausiai išreklamuota prabangos preke – sužinosite jau visai netrukus!

Programą papildėme individualiomis praktinėmis užduotimis ir kvizais, kurie suteiks galimybę iškart panaudoti ir užtvirtinti gautas žinias. 

SVARBIOS DETALĖS 
Datos: kovo 15, 22, 29 (pirmadieniai)
Laikas: 18:30-21:00 (2,5 val.; išvis 7,5 val.)
* Pertraukos bus daromos pagal pageidavimą ir bendrą susitarimą.
Formatas: online (ZOOM)

KAINOS IR SĄLYGOS
Išankstinė early bird kaina (iki 2021 m. kovo 2 d.): 79 EUR
Standartinė kaina (po 2021 m. kovo 2 d.): 99 EUR

Perkant bilietą tik į vieną iš trijų vakarų: 

Išankstinė early bird kaina (iki 2021 m. kovo 2 d.): 29 EUR
Standartinė kaina (po 2021 m. kovo 2 d.): 39 EUR

Pageidaujantiems pirkti išsimokėtinai, siūlome registracijos metu sumokėti 30 eurų dydžio avansą (garantuoja vietą grupėje), o likusią sumą prašysime į organizatorių sąskaitą pervesti iki kursų pradžios. Sumokėję šiuo būdu tiesiog apie tai informuokite, kad galėtume iškart rezervuoti vietą grupėje, taip pat nurodykite ir savo el. pašto adresą tolesnei komunikacijai. Perkant per Paysera sistemą atskirai mūsų informuoti nereikia.

Rekvizitai mokėjimui pavedimu: 
VŠĮ „SUPRASTI MADĄ“
Reg. kodas 304933459
Atsisk. sąskaita LT057300010156658361
V. Grybo g. 34-111, LT-10318 Vilnius

Visiems mokėjimams išrašomos sąskaitos.
Mokėjimai nėra grąžinami ar perkeliami kitiems mokymams.

TURITE KLAUSIMŲ? 
Rašykite el. paštu ruta@suprastimada.lt.

PARTNERIAI

1. Fotografijos studija ir renginių erdvė „Brazzi Studios

2. Dizaino ir gyvenimo būdo žurnalas „Lamų slėnis“

 

Plačiau apie visus naujojo sezono renginius skaitykite www.suprastimada.lt.

Iki pasimatymo mokykloje „Suprasti madą“!

 

Cover photo: Vaidas Jokubauskas Photography

Miglė Kazėnaitė

Diplomuota kultūros antropologė, mados redaktorė, stilistė, lietuviškų mados prekės ženklų įvaizdžio konsultantė. Nuo 2020 m. vasaros – „Suprasti madą“ kūrybos vadovė

„Praturtėjau žiniomis ir labai įdomiai praleidau laiką. Formavote mano naują požiūrį į madą praktiškai kiekvienąkart. Atradau, kad mados pramonė tokia daugiasluoksnė ir gausi įvairialypio turinio. Ačiū už profesionalų paskaitų organizavimą, už išieškotą ir nepaleidžiančią dėmesio paskaitų medžiagą, už spalvingus svečius!“

Paulina Dilbienė

nuolatinė skirtingų „Suprasti madą“ kursų dalyvė

„Gerb. Arnoldai, Migle, dėkoju jums už puikius kursus „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“, kurie paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė šiek tiek pasitikėjimo savimi :) Ateityje labai labai norėčiau sudalyvauti Jūsų įvairiuose organizuojamuose projektuose. Ačiū Jums.“

Loreta Leitienė

express kurso „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“ dalyvė

„Kursai „Suprasti madą“ suteikia naujų žinių ir atnaujina jau pasenusias. Tai kursai, kurie praplečia suvokimą apie madą, mados rinką, mados vartotojus ir pačią mados pramonę. Rekomenduoju visiems, kas myli madą, kas ja žavisi, kas ją nori pažinti, suprasti ir į ją dar labiau įsigilinti.“

Ovidijus Tumėnas

nuolatinis „Suprasti madą“ mokymų dalyvis

„Kursai „Suprasti madą“ – pati geriausia metų patirtis ir vienareikšmiškai tobula iniciatyva. Išdirbtas, aktualus turinys, profesionalūs lektoriai, nuodugnios konsultacijos prireikus – gauni visą paketą!
Tokie lektoriai, kaip Arnoldas Remeika, Ugnė Martinaitytė ar Deimantė Bulbenkaitė jau savaime yra puiki vizitinė kortelė tokiems kursams, bet pati tiesiog noriu padėkoti už puikų laiką, visus patarimus, nesumeluotą dėmesį kiekvienam kurso dalyviui už žinias, kuriomis dalinatės, ir už tai, kad tiesiog rūpinatės universitetinių studijų alternatyvomis Lietuvoje. Jūs nuostabūs!“

Eglė Kriščiūnienė

mokymų „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

„Norėčiau dar kartelį padėkoti už puikų praėjusį šeštadienį. Likau sužavėta kokį profesionalumo lygi pademonstravote tiek Jūs, Arnoldai, tiek Jūsų komanda, tiek lektorės. Viskas buvo puikiai apgalvota ir pasiruošta. Kiekviena, net menkiausia, su dalyviais susijusi smulkmena sprendžiama čia ir dabar. Lektorių ir organizatorių profesionalumas ir charizma sklido net per nuotolines technologijas. Žinių, įkvėpimo ir gerų emocijų gavau tiek, kad šeštadienio vakarą sunkiai sekėsi užmigt. Žodžiu, trūksta žodžių apibūdinti tokį aukštą lygį! Ačiū labai!“

Inga Dunčienė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Edukacinio projekto ,,Suprasti madą“ kursai, dėstomi šiuolaikinių mados profesionalų, skirti itin plačiam ir įvairiam auditorijos ratui. Profesionaliai mados kūryboje ar mados pramonėje dirbančiam specialistui tai tobulinimasis, žinių papildymas ir naujų idėjų pasisėmimas, o aktyviai mados pasaulyje nedalyvaujančiam žmogui šie kursai tikrąja šio žodžio prasme atveria akis ir parodo apie ką gi yra mada. Labai džiugu, kad ,,Suprasti madą“ mokymai mados mokslą mūsų šalyje pakėlė į naują lygmenį. Sveikintinas siekis apjungti mados kūrėjus, mados vartotojus, mados verslą ir mados mokslą į vieną visumą su tikslu auginti brandžią ir atsakingą mados bendruomenę.“

Rasa Povilaitienė

dėstytoja, „Suprasti madą“ renginių dalyvė

„Mados fotografijos kursas su Pauliumi Zaborskiu išlaisvina. Išlaisvina kurti, išlipti iš esamų rėmų ir susipažinti su kiek kitokia mados fotografija, jos atstovais ir išmokti tą madą kurti patiems. Manau, kad projektui plečiantis, augtų ir Lietuvos mados kultūra, nes atsirastų žmonių, kurie madą galėtų ne tik apkalbėti, bet ir ją suprasti.“

Martynas Stankaitis

mokymų „Mados fotografija“ dalyvis

„Manau, kad kiekvienas kokybiškas darbas turi sulaukti padėkos ir pagyrimo. Pirmiausia, noriu padėkoti „Suprasti madą“ komandai. Vakar įvyko labai aukšto lygio paskaitos. Pastaruoju metu dalyvauju daugybėje paskaitų ir mokymų mados srities tematika, tai tik noriu pagirti, kad tai, ką darote yra high-level. Organizacinės datelės labai kruopščiai apgalvotos, dėstytojai ne tik savo srities profesionalai, bet ir labai charizmatiškos asmenybės. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti, mokytis ir bendrauti su Jumis.“

Milda Glebutė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Praėjo beveik savaitė po kursų, o vis dar vaikštau lyg apdujus nuo informacijos kiekio, o lektorių nuoširdumas, meilė savo sričiai bei atsidavimas paskaitų metu – tai kažkas tokio. Linkiu ir tuo pačiu labai prašau rengti panašius kursus dar ir dar, nes juk tokie renginiai skatina žmones išlipti iš komforto zonos, susimąstyti, o svarbiausia – paskatina pradėti veikti! Didelis ačiū visai „Suprasti madą“ komandai.“

Julija Nazimova

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Kursas buvo nepaprastai įdomi ir naudinga patirtis dėl lektorių ir kviestinių svečių, kurie nuoširdžiai dalinosi savo sukaupta patirtimi. Kiekvienas mokymų vakaras buvo išdirbtas, surinkta tik įdomiausia ir reikalingiausia informacija. Būdama mados vadybos studentė, čia dar labiau pagilinau žinias mados istorijoje ir verslo srityje. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau ir laukiu tęsinio!“

Greta Rimšelytė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Iki šiol neišblėso „Suprasti madą“ kursų metu patirti įspūdžiai. Buvo labai gera laukti paskaitų ne tik dėl jų turinio, bet ir dėl visos susirinkusios bendraminčių grupės ir dviejų nuostabių lektorių – Miglės Kazėnaitės ir Deimantės Bulbenkaitės. Jos giliai įsirėžė į atmintį. Merginos tikrai išmano savo darbą ir jis joms labai labai tinka!“

Danutė Buckutė-Ambrazaitienė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad Ugnė Martinaitytė yra labai atsidavusi dėstytoja, kiekvieną mūsų asmeniškai pakonsultavo, padėjo kiek įmanoma daugiau. Tiek kurso vadovė Ugnė, tiek kiti dėstytojai negailėjo patarimų kaip kurti mados produktą ir patį prekės ženklą. Eidama čia pasitobulinti žinojau, kad man trūksta šių žinių, bet nesitikėjau visko gauti su tokiu kaupu! Šį kursą labiau rekomenduočiau dar savo prekinio ženklo nesukūrusiems ar neseniai jį įkūrusiems, nes sužinosite visas subtilybes nuo produkto idėjos gryninimo iki jau pagaminto produkto fotosesijos. Tikrai labai naudingas kursas neturintiems patirties mados pramonėje!“

Vilmantė Chamentauskaitė

kurso „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

75+
Renginių
2500+
Studentų
30+
Lektorių
3 metai
Projektui

Projekto partneriai