Antrasis edukacinio projekto „Suprasti madą“ kurso stilistams lygis skirtas tiems, kurie jau yra susipažinę su stilisto darbo metodika, tačiau praktiškai dar nėra išbandę dažnai klientų reikalaujamų specifinių, o dažnai ir nišinių stilisto darbo krypčių – marketinginių objektų, plus size ir vyriškos mados fotosesijos įgyvendinimo.

3 intensyvios dienos

Stiprus teorinis pagrindas & praktinės užduotys (stiliaus kūrimas ir 3 profesionalios fotosesijos).

profesionalus portfolio & darbų publikavimas

Praktiniai darbai ir profesionalios fotosesijos – puiki pradžia rimtam stilisto portfolio. Visų dalyvių darbai su vardiniais paminėjimais bus publikuojami mūsų pačių ir mūsų partnerių socialinių medijų kanaluose.

4 lektorių ir 3 fotografų komanda

Per tris intensyvaus kurso dienas dėstys mados profesionalai, kurie kiekvienas iš savo perspektyvos atskleis ką iš tikrųjų daro stilistas.

Stiliaus kūrimas sau, kitiems ir objektyvui.2 lygis

Antrasis edukacinio projekto „Suprasti madą“ kurso stilistams lygis skirtas tiems, kurie jau yra susipažinę su stilisto darbo metodika, tačiau praktiškai dar nėra išbandę dažnai klientų reikalaujamų specifinių, o dažnai ir nišinių stilisto darbo krypčių – marketinginių objektų, plus size ir vyriškos mados fotosesijos įgyvendinimo.

Kviečiame visus, kuriems tokia programa yra senos svajonės išsipildymas, registruotis ir užsiimti savo vietą grupėje, kuri bus labai nedidelė – iki 15 studentų. Grupės paprastai užsipildo labai greitai, todėl ir toliau vadovausimės principu „kas pirmesnis tas gudresnis“.

Apie lektorius ir fotografus

Kurso pagrindinė dėstytoja ir vadovė – Miglė Kazėnaitė, kurios profesiniame bagaže yra keli šimtai pačių įvairiausių fotosesijų, keliasdešimt žurnalų viršelių, mados redaktorės darbo patirtis mados ir gyvenimo būdo žurnalų redakcijose. Nuo 2020 m. vasaros Miglė yra projekto „Suprasti madą“ Kūrybos vadovė, į jos pareigas įeina naujų mokymosi programų projektavimas ir pagalba jas įgyvendinant.

Be Miglės, šioje programoje dėsto „Suprasti madą“ partnerių – „Aprangos grupės“ – ekspertai, pirkimo vadybininkai Kristina Sodonytė ir Mantas Čyras, atsakingi už tinklo „Aprangos galerija“ asortimentą. Jie su studentais dalysis praktine darbo su drabužiais patirtimi bei vertingais patarimais ir unikaliais pastebėjimais, kurie dažniausiai neišeina už jų darbo biuro sienų ir todėl yra neprieinami eiliniams mados vartotojams. Taip pat, programoje turėsime ir svečią – Svetlaną Nikolajevą, modelį, profesionalių plus size modelių agentūros LYS MODELS įkūrėją ir vadovę, kuri kalbės apie plus size madą Lietuvoje ir pasaulyje.

Praktinės fotosesijos bus įgyvendintos net su trimis profesionaliais ir pripažintais fotomenininkais: objektų fotosesijos praktika vyks vadovaujant Dariui Markūnui, kuris yra ne tik fotografas, bet ir populiariausio Lietuvoje gyvenimo būdo žurnalo „Moteris“ vyr. dizaineris, įvaizdinė vyro fotosesija – vyks po vieno produktyviausių Lietuvoje mados fotografų Vaido Jokubausko priežiūra, o plus size fotosesiją įgyvendins Robert Mishka, mados ir boudoir stilistikos fotografas.

Apie programą

Šis express kursas skirtas per trumpą laiką – vos tris dienas – įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių jų taikymo įgūdžių, ir šįkart praktikos bus net tris kartus daugiau, o tai reiškia ir tris kartus daugiau nuotraukų keliaus į kiekvieno stilisto portfolio!
Kursas temiškai padalintas į tris dalis – kasdien kurso dalyviai susipažins vis su kita stilisto darbo niša. Pirmoje dienos pusėje išgirdus teorinę bazę, tos pačios dienos popietę jau vyks praktinė fotosesija, kurią vainikuos kitos darbo dienos aptarimas ir naujų užduočių dalijimas.

 I DALIS. Tikslinis objektų fotogravafimas

Kaip pateikti kelnes, rankinę ar batus poetiškai ir be modelio? Kaip sukurti istoriją be gyvo pasakotojo, prakalbinant pačius daiktus? Kaip atpažinti fotogeniškiausias objekto puses ir jas sustiprinti išmintingai taikant objektų stiliavimo principus? Čia pravers pirmajame stilistų kurso lygyje įgytos madingo kostiumo ir kalbėjimo vizualais žinios bei antrajame lygyje jau išklausyti pasakojimai apie mados objektų pateikimo tendencijas, marketinginį vizualų nuskaitomumą ir nebylaus pasakojimo kūrimo paslaptis.

II DALIS. Proporcijų menas ir plus size įvaizdis

XXI amžiaus karščiausia tendencija – kūnas ir įvairovė, kuri šiuos kūnus jungia bei skiria. Sėkmingas stilisto darbas prasideda nuo pasitikėjimo profesinėmis žiniomis šios įvairovės akivaizdoje. Matematiškas žvilgsnis į kūnų proporcijas yra įgyjamas, o įgijus – praktiškai pritaikomas. Antrajame stilistų kurso lygyje išklausysite kūno proporcijoms ir geometrijai skirtą paskaitą, kurią praktiškai pritaikysite įgyvendindami mados fotosesiją su profesionaliu plus size modeliu.

III DALIS. Vyriško įvaizdžio iššūkiai ir know-how

Kas yra vyriška, o kas moteriška – patyrusiam stilistui skamba ir kaip profesinis pokštas, ir kaip gairės, o viskas priklauso tik nuo gautos užduoties ir kliento pageidavimų. Vyriškų įvaizdžių įvairovė pasaulinėse mados tendencijos šiandien svaiginančiai plati, tačiau neretai visgi susiduriame su nekūrybiškais ir necharakteringais vyriškos mados fotosesijos pavyzdžiais, kurie nei puošia stilisto portfolio, nei atspindi pasaulyje vyraujančias tiek sociokultūrines, tiek vyriško kostiumo tendencijas. Kaip atrakinti vyriškos fotosesijos charakterį, kaip tą charakterį kurti įvaizdžiais ir jį iškomunikuoti žiūrovui? Antrajame stilistų kurso lygyje galėsite praktiškai išbandyti savo jėgas ir pritaikyti įgytas žinias ir šioje svarbioje stilistų darbo nišoje!

Programa

I DIENA / GRUODŽIO 11 / PENKTADIENIS
10.00 – 10.15 Įžanginis žodis ir kurso pristatymas
10.15 – 11.15 Mados kolekcijos kelias nuo brendo showroom’o iki galutinio pirkėjo. Prekių užpirkimo ir merchandising’o užkulisiai. // „Aprangos grupės“ ekspertai Kristina Sodonytė ir Mantas Čyras
11.15 – 12.00 // Daiktų fotografavimas. Natiurmortas versus flat lay. Pasiruošimas fotosesijai. Namų darbų pristatymas. Užduočių rytojui padalinimas. // Miglė Kazėnaitė
12.00 – 13.00 Pietų pertauka
13.00 – 17.00 Natiurmorto arba flat lay fotosesijos įgyvendinimas // Darius Markūnas

II DIENA / GRUODŽIO 12 / ŠEŠTADIENIS

10.00 – 10.30 Plus size mada Lietuvoje ir pasaulyje. // Svetlana Nikolajeva
10.30 – 12.00 Vyro ir moters silueto proporcijų aptarimas. Pagrindinės taisyklės ir jų taikymas praktikoje. Drabužių dydžių parinkimas, audiniai, faktūros, tendencijų taikymas. Namų darbų aptarimas. Užduočių rytojui padalinimas. // Miglė Kazėnaitė
12.00 – 13.00 Pietų pertrauka
13.00 – 17.00 Plus size mados fotosesijos įgyvendinimas // Robert Mishka

III DIENA / GRUODŽIO 13 / SEKMADIENIS
10.00 – 11.00 Planuojamų įvaizdžių ir temos interpretacijų aptarimas // Miglė Kazėnaitė
11.00 – 16.00 Vyriškos mados fotosesijos įgyvendinimas // Vaidas Jokubauskas

* Kavos pertraukos bus daromos pagal pageidavimą ir bendrą susitarimą.

Kainos ir sąlygos

Išankstinė early bird kaina (iki lapkričio 27 d.): 449 eur
Standartinė kaina (po lapkričio 27 d.): 539 eur
Registracijos metu sumokėti 50 eurų dydžio avansą (garantuoja vietą grupėje), o likusią sumą prašysime į organizatorių sąskaitą pervesti iki kursų pradžios (galima mokėti dalimis). Sumokėję depozitą tiesiog apie tai informuokite, kad galėtume iškart rezervuoti vietą grupėje, taip pat nurodykite ir savo el. pašto adresą tolesnei komunikacijai.
Rekvizitai mokėjimui pavedimu:
VŠĮ „SUPRASTI MADĄ“
Reg. kodas 304933459
Atsisk. sąskaita LT057300010156658361
V. Grybo g. 34-111, LT-10318 Vilnius
Visiems mokėjimams išrašomos sąskaitos.
Mokėjimai nėra grąžinami ar perkeliami kitiems mokymams.
Kursų formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų turės pasiimti tik vieną laisvą dieną – penktadienį.
Visiems sėkmingai baigusiems kursus bus įteikti dalyvių sertifikatai.
TURITE KLAUSIMŲ?

Rašykite el. paštu arnoldas@suprastimada.lt.

Partneriai

1. Fotografijos studija ir renginių erdvė „Brazzi Studios
2. Estetinės medicinos ir kosmetikos prekės ženklas „Laboratoires Filorga
3. Multibrandinė mados e-parduotuvė „Soulz.lt
4. Socialinių mokslų kolegija SMK

Projekto nuolatinis partneris – pažangios prancūziškos kosmetikos prekės ženklas „Laboratoires Filorga“ – tradiciškai kurso dalyvius ir lektorius pradžiugins vertingomis dovanomis. Taip pat dėkojame multibrandinei mados e-parduotuvei www.soulz.lt ir visai „Aprangos grupei“, kurių dėka galime praktinei fotosesijai rinktis drabužius iš jų plataus asortimento ir kurių socialinių medijų kanalais kursui pasibaigus bus papildomai viešinami mūsų studentų darbai. Be to, tiek kurso studentai, tiek dėstytojai gaus nuolaidos kuponus, su kuriais galės pigiau apsipirkti www.soulz.lt.

Plačiau apie visus naujojo sezono renginius skaitykite www.suprastimada.lt.

Iki pasimatymo mokykloje „Suprasti madą“!

Miglė Kazėnaitė

Profesionali stilistė, mados redaktorė, mados antropologė, be galo energinga asmenybė ir visų mėgstama „Suprasti madą“ kursų lektorė, mūsų projekto Kūrybos vadovė

Kristina Sodonytė

„Aprangos grupės“ ekspertė, pirkimo vadybininkė, atsakinga už tinklo „Aprangos galerija“ asortimentą.

Mantas Čyras

„Aprangos grupės“ ekspertas, pirkimo vadybininkas, atsakingas už tinklo „Aprangos galerija“ asortimentą.

Svetlana Nikolajeva

Modelis profesionalių plus size modelių agentūros LYS MODELS įkūrėja ir vadovė.

Darius Markūnas

Žurnalo „Moteris“ vyr. dizaineris. Du dešimtmečiai dizainerio-maketuotojo patirties Lietuvos mados ir gyvenimo būdo žurnaluose. Žinomas ir kaip talentingas fotografas. Fotografuoja objektus, žmones, madą.

Vaidas Jokubauskas

Platų pripažinimą pelnęs fotomenininkas. Dirba ne tik su ryškiausiais mados prekės ženklais bei komerciniais užsakymais, bet ir žurnalais Lietuvoje („Moteris“, „Laimė“, „Lamų slėnis“, kt.) bei užsienio leidiniais („Kaltblut“, „CreativeID“, „Lucy's mag“, „Feroce“, kt.).

Robert Mishka

Profesionalus mados ir boudoir stilistikos fotogarafas Robert Mishka.

„Praturtėjau žiniomis ir labai įdomiai praleidau laiką. Formavote mano naują požiūrį į madą praktiškai kiekvienąkart. Atradau, kad mados pramonė tokia daugiasluoksnė ir gausi įvairialypio turinio. Ačiū už profesionalų paskaitų organizavimą, už išieškotą ir nepaleidžiančią dėmesio paskaitų medžiagą, už spalvingus svečius!“

Paulina Dilbienė

nuolatinė skirtingų „Suprasti madą“ kursų dalyvė

„Gerb. Arnoldai, Migle, dėkoju jums už puikius kursus „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“, kurie paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė šiek tiek pasitikėjimo savimi :) Ateityje labai labai norėčiau sudalyvauti Jūsų įvairiuose organizuojamuose projektuose. Ačiū Jums.“

Loreta Leitienė

express kurso „Stiliaus kūrimas sau, kitiems, objektyvui“ dalyvė

„Kursai „Suprasti madą“ suteikia naujų žinių ir atnaujina jau pasenusias. Tai kursai, kurie praplečia suvokimą apie madą, mados rinką, mados vartotojus ir pačią mados pramonę. Rekomenduoju visiems, kas myli madą, kas ja žavisi, kas ją nori pažinti, suprasti ir į ją dar labiau įsigilinti.“

Ovidijus Tumėnas

nuolatinis „Suprasti madą“ mokymų dalyvis

„Kursai „Suprasti madą“ – pati geriausia metų patirtis ir vienareikšmiškai tobula iniciatyva. Išdirbtas, aktualus turinys, profesionalūs lektoriai, nuodugnios konsultacijos prireikus – gauni visą paketą!
Tokie lektoriai, kaip Arnoldas Remeika, Ugnė Martinaitytė ar Deimantė Bulbenkaitė jau savaime yra puiki vizitinė kortelė tokiems kursams, bet pati tiesiog noriu padėkoti už puikų laiką, visus patarimus, nesumeluotą dėmesį kiekvienam kurso dalyviui už žinias, kuriomis dalinatės, ir už tai, kad tiesiog rūpinatės universitetinių studijų alternatyvomis Lietuvoje. Jūs nuostabūs!“

Eglė Kriščiūnienė

mokymų „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

„Norėčiau dar kartelį padėkoti už puikų praėjusį šeštadienį. Likau sužavėta kokį profesionalumo lygi pademonstravote tiek Jūs, Arnoldai, tiek Jūsų komanda, tiek lektorės. Viskas buvo puikiai apgalvota ir pasiruošta. Kiekviena, net menkiausia, su dalyviais susijusi smulkmena sprendžiama čia ir dabar. Lektorių ir organizatorių profesionalumas ir charizma sklido net per nuotolines technologijas. Žinių, įkvėpimo ir gerų emocijų gavau tiek, kad šeštadienio vakarą sunkiai sekėsi užmigt. Žodžiu, trūksta žodžių apibūdinti tokį aukštą lygį! Ačiū labai!“

Inga Dunčienė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Edukacinio projekto ,,Suprasti madą“ kursai, dėstomi šiuolaikinių mados profesionalų, skirti itin plačiam ir įvairiam auditorijos ratui. Profesionaliai mados kūryboje ar mados pramonėje dirbančiam specialistui tai tobulinimasis, žinių papildymas ir naujų idėjų pasisėmimas, o aktyviai mados pasaulyje nedalyvaujančiam žmogui šie kursai tikrąja šio žodžio prasme atveria akis ir parodo apie ką gi yra mada. Labai džiugu, kad ,,Suprasti madą“ mokymai mados mokslą mūsų šalyje pakėlė į naują lygmenį. Sveikintinas siekis apjungti mados kūrėjus, mados vartotojus, mados verslą ir mados mokslą į vieną visumą su tikslu auginti brandžią ir atsakingą mados bendruomenę.“

Rasa Povilaitienė

dėstytoja, „Suprasti madą“ renginių dalyvė

„Mados fotografijos kursas su Pauliumi Zaborskiu išlaisvina. Išlaisvina kurti, išlipti iš esamų rėmų ir susipažinti su kiek kitokia mados fotografija, jos atstovais ir išmokti tą madą kurti patiems. Manau, kad projektui plečiantis, augtų ir Lietuvos mados kultūra, nes atsirastų žmonių, kurie madą galėtų ne tik apkalbėti, bet ir ją suprasti.“

Martynas Stankaitis

mokymų „Mados fotografija“ dalyvis

„Manau, kad kiekvienas kokybiškas darbas turi sulaukti padėkos ir pagyrimo. Pirmiausia, noriu padėkoti „Suprasti madą“ komandai. Vakar įvyko labai aukšto lygio paskaitos. Pastaruoju metu dalyvauju daugybėje paskaitų ir mokymų mados srities tematika, tai tik noriu pagirti, kad tai, ką darote yra high-level. Organizacinės datelės labai kruopščiai apgalvotos, dėstytojai ne tik savo srities profesionalai, bet ir labai charizmatiškos asmenybės. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti, mokytis ir bendrauti su Jumis.“

Milda Glebutė

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

Praėjo beveik savaitė po kursų, o vis dar vaikštau lyg apdujus nuo informacijos kiekio, o lektorių nuoširdumas, meilė savo sričiai bei atsidavimas paskaitų metu – tai kažkas tokio. Linkiu ir tuo pačiu labai prašau rengti panašius kursus dar ir dar, nes juk tokie renginiai skatina žmones išlipti iš komforto zonos, susimąstyti, o svarbiausia – paskatina pradėti veikti! Didelis ačiū visai „Suprasti madą“ komandai.“

Julija Nazimova

express kurso „Drabužių dėvėjimo menas“ dalyvė

„Kursas buvo nepaprastai įdomi ir naudinga patirtis dėl lektorių ir kviestinių svečių, kurie nuoširdžiai dalinosi savo sukaupta patirtimi. Kiekvienas mokymų vakaras buvo išdirbtas, surinkta tik įdomiausia ir reikalingiausia informacija. Būdama mados vadybos studentė, čia dar labiau pagilinau žinias mados istorijoje ir verslo srityje. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau ir laukiu tęsinio!“

Greta Rimšelytė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Iki šiol neišblėso „Suprasti madą“ kursų metu patirti įspūdžiai. Buvo labai gera laukti paskaitų ne tik dėl jų turinio, bet ir dėl visos susirinkusios bendraminčių grupės ir dviejų nuostabių lektorių – Miglės Kazėnaitės ir Deimantės Bulbenkaitės. Jos giliai įsirėžė į atmintį. Merginos tikrai išmano savo darbą ir jis joms labai labai tinka!“

Danutė Buckutė-Ambrazaitienė

mokymų „Mados reiškinio ir verslo užkulisiai“ dalyvė

„Vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad Ugnė Martinaitytė yra labai atsidavusi dėstytoja, kiekvieną mūsų asmeniškai pakonsultavo, padėjo kiek įmanoma daugiau. Tiek kurso vadovė Ugnė, tiek kiti dėstytojai negailėjo patarimų kaip kurti mados produktą ir patį prekės ženklą. Eidama čia pasitobulinti žinojau, kad man trūksta šių žinių, bet nesitikėjau visko gauti su tokiu kaupu! Šį kursą labiau rekomenduočiau dar savo prekinio ženklo nesukūrusiems ar neseniai jį įkūrusiems, nes sužinosite visas subtilybes nuo produkto idėjos gryninimo iki jau pagaminto produkto fotosesijos. Tikrai labai naudingas kursas neturintiems patirties mados pramonėje!“

Vilmantė Chamentauskaitė

kurso „Mados produkto vystymas ir dizainas“ dalyvė

75+
Renginių
2500+
Studentų
30+
Lektorių
3 metai
Projektui

Projekto partneriai