Su vyrų stiliaus konsultantu ir tinklaraščio Vyro stilius autoriumi ALGIRDU GRICIUMI propaguojame, švelniai tariant, skirtingus aprangos stilius. Jis ištikimas klasikai, man prie širdies gatvės stilius (nors tikrai turiu ir klasikinį trench coatą, ir oxford batelius). Tačiau vieningai sutariame – didmiestyje turi klestėti stilių, požiūrių ir visa ko įvairovė. Be šito didmiestis joks ne didmiestis, o didelis kaimas!

Apie klasikos ir alternatyvos sintezę, Lietuvos vyrų stilių ir paties Algirdo garderobo pasirinkimus kalbamės didmiesčio stiliui dedikuotame mano tinklaraštyje. Nes čia vietos užtenka visiems! O kad Algirdas moka įdomiai pasakoti – faktas. Net aš jo per „Labą rytą” klausydamasis gerą kostiumą įsigyti užsimaniau. Rimtai. Algirdai, tikiuosi padėsi išsirinkti?! Bet dabar ne apie mane, o apie jį. Skaitome.

BOMBERIS: Kaip IT projektų vadovas tapo sėkmingu vyriško stiliaus internetinio žurnalo įkūrėju bei autoriumi, ir kiek šis virsmas užtruko? Kokių motyvų vedinas pradėjai rašyti?

ALGIRDAS: Viskas prasidėjo labai netikėtai. Tiesiog maždaug prieš trejus metus, vieną dieną nusprendžiau, kad noriu pradėti domėtis vyrų stiliumi. Kokie buvo motyvai, sunku dabar tiksliai ir pasakyti – ko gero, jau buvo atėjęs laikas virsmui. Kaip kažkas nusprendžia sportuoti, taip aš nusprendžiau pradėti gilintis į vyrų stilių.
Pradėjęs kaupti žinias pagalvojau, kad būtų visai neblogai jomis pasidalinti su kitais, kadangi tokio pobūdžio informacijos Lietuvoje faktiškai nebuvo. Būtent taip ir atsirado www.vyrostilius.lt, kuris šiais metais balandžio mėnesį švęs trijų metų gimtadienį.

BOMBERIS: Savo internetiniame žurnale koncentruojiesi ties klasikiniu stiliumi. Ar jį pasirinkai, nes tokį stilių mėgsti ir praktikuoji pats?

ALGIRDAS: Tikrai taip. Nors, prieš viską pradėdamas neturėjau jokio stiliaus apskritai, tačiau, kaupiant žinias, pamačiau, jog man labiausiai patinka kostiumai ir angliški batai.

BOMBERIS: „Vyro stiliuje” dalini nemažai patarimų. Iš pastebėjimų, kokios informacijos apie stilių Lietuvos vyrams stinga labiausiai?

ALGIRDAS: Ko gero apie tai, kaip vienas ar kitas darbužis turėtų atrodyti vilkimas. Nesvarbu, ar tai būtų kostiumas, ar paprastas megztinis. To nežinodami vyrai labai dažnai dėvi per didelius drabužius, kas iš karto kardinaliai sugriauna bet kokią galimybę atrodyti stilingai. Žinoma, čia kalbu apie klasikinio kirpimo drabužius – oversized modeliams tas tikrai negalioja.

BOMBERIS: Vyrų stilius – kebli niša, nes visuomenėje vis dar gajus kvailas stereotipas, kad vyrams rūpintis išvaizda nedera, nevyriška ir pan. Ką Tu į tai?

ALGIRDAS: Mano manymu, nevyriškumas yra parodomas ne apranga, o savo elgesiu, vertybėmis ar charakterio savybėmis. Manau, kad agentą 007 net ir aprengus pačiais nevyriškiausiais (kad ir kaip kiekvienas juos įsivaizduotų) drabužiais, jis vis tiek išliks tuo pačiu vyru. Pats pažįstu labai įvairiais stiliais besirengiančių vyrų, kurie tikrai yra vyriški, nors ir rūpinasi savo išvaizda. Stilius ir apranga yra privalomi kiekvienam vyrui, tačiau, norint būti vyrišku, to tikrai nepakanka.

BOMBERIS: Suprantu, kad „Massimo Dutti” Tau mielesnis prie kūno nei „All Saints”, bet ar tai reiškia, kad Tavo spintoje nerasime nieko, kas maloniai nustebintų urban stiliaus gerbėjus? Jokių kerzinių aulinių ir oversized megztinio?

ALGIRDAS: Aulinius batus, nors ir nelabai kerzinius, tikrai turiu ir labai mėgstu juos avėti prie džinsų, o oversized tipo drabužių nemėgstu, todėl mano drabužių spintoje jų nerastumėte.
Tačiau tikrai turiu džinsinių švarkų, keletą porų baltų sportinių batelių ir įvairių marškinėlių trumpomis rankovėmis. O vienas iš pirkinių, kuriais norėčiau papildyti savo drabužių spintą, būtų juoda odine „biker“ tipo striukė. Galbūt net ir iš „All Saints“.

BOMBERIS: Ką manai apie stilių „fusioną” – kai viename looke derinami dviejų ar net kelių stilistikų daiktai, pavyzdžiui, kostiumo ir sportbačių ar sportinio kostiumo ir plačiabrylės skrybėlės? Ar esi švarių vientisų lookų šalininkas?

ALGIRDAS: Sportinio kostiumo su plačiabryle skrybėle pats tikrai, ko gero, nesirengčiau, tačiau lininis kostiumas ir balti sportiniai bateliai yra tas derinys, kurį tikrai vilkiu karštomis vasaros dienomis.
Skirtingų stilių kombinacijos yra tikrai įdomus dalykas, kuris gali atrodyti ir fantastiškai, ir tragiškai. Manau, kad čia yra labai slidi riba ir, gerai to neišmanant, galima apsirengti tikrai labai tragiškai. Deja, tačiau būtent pastarąjį variantą neretai matau ir Lietuvoje, nors, turiu pripažinti, kad yra ir vyrų, kurie tai daro ypač gerai ir pats iš jų semiuosi įkvėpimo.

BOMBERIS: Išleidai knygą „Idealiai tinkantis kostiumas”. Tai kas tas idealiai tinkantis kostiumas ir kaip tokį išsirinkti? Ar kostiumas – sakralinis vyro garderobo atributas, ar vis dėlto panašiai kruopščiai derėtų rinktis ir visus kitus rūbus, batus, aksesuarus?

ALGIRDAS: Idealiai tinkantis kostiumas yra tas, kuris jį dėvinčiam vyrui patinka ir tinka. Deja, bet norint tokį išsirinkti neužteks pasakyti, kad viena ar kita spalva patinka ar nepatinka – reikia žinoti apie tai, kaip kostiumas turi atrodyti vilkimas. Ir, deja, labai didelė dalis vyrų apie tai neturi jokio supratimo, todėl, vilkėdami kostiumus, atrodo, švelniai tariant, prastai.
Visas šis nežinojimas ar nenoras žinoti persiduoda ir renkantis kitus drabužius ar batus – vyrai dėvi per ilgas kelnes, per didelius megztinius, per plačius šortus ar baisiai atrodančius batus. Galutinis rezultatas – ypač nestilingai atrodantis vyras. Įdedant šiek tiek laiko ir pastangų tai būtų galima greitai ir nesudėtingai pakeisti, o galutinis rezultatas iš karto būtų akivaizdus.

BOMBERIS: Jeigu Tavęs paklaustų: „Algirdai, kaip man rasti savo stilių? Nesuprantu, koks noriu būti…” – ką tokiame žmogui atsakytumei? Nuo pradėti kurti individualų stilių?

ALGIRDAS: Dažniausiai pradedu nuo Pinterest ar Instagram nuotraukų. Su klientu jas žiūrime ir bandome surasti tai, kas jam patiktų. Juk stilius nenukrenta iš dangaus, bet yra palaipsniui formuojamas ir, žinoma, metams bėgant po truputį keičiasi.
Tuomet pabandau išsiaiškinti, ką jis mėgsta, ką dirba, kokius turi pomėgius. Žinoma, būtina atsižvelgti ir į kūno sudėjimą. Mano manymu, stilius yra tai, kas tu esi, arba tai, kuo nori būti. Apranga gali padėti pavirsti tuo, kuo nori, arba parodyti tai, kuo jau esi tapęs.

BOMBERIS: Skatini domėtis tuo, ką perkame, ir propaguoji kokybę, taigi savaime skatini lėtąjį apsipirkimą – atsakingą, apgalvotą, neimpulsyvų, pasirenkant kokybiškus pirkinius. Tavo paties spintoje nėra nė vieno atsitiktinio daikto?

ALGIRDAS: Tikrai taip. Ranką prie širdies pridėjęs galiu pasakyti, kad neturiu spintoje nei vieno drabužio ar batų poros, kurių nevilkėčiau ar neavėčiau. Visą tai, ką per pastaruosius kelis metus įsigijau, turi savo vietą ne tik spintoje, tačiau ir aprangos deriniuose. Net jeigu kažką pamatau parduotuvėje atsitiktinai, visuomet pabandau įsivaizduoti, kaip tą drabužį galėsiu priderinti prie savo jau turimų ir tik tuomet priimu sprendimą, ar tikrai jį pirksiu.
Žinoma, tai daryti išmokau ne iš karto – viskas atėjo su patirtimi. Kadangi visko mokiausi pats, tai neišvengiau klaidų. Tačiau gerai yra tai, jog dabar galiu padėti kitiems vyrams šių klaidų išvengti.

BOMBERIS: Jeigu reikėtų išskirti kokį nors šiuolaikinį dizainerį, kuris kuria neklasikinę madą, pavadinkime tai alternatyva ir avangardu, kurį įvairdintum ir kodėl?

ALGIRDAS: Nežinau, ar jis tiks prie alternatyvos ir avangardo srities, kurios, prisipažinsiu, tikrai neišmanau, tačiau užkliuvo akis už Dries Van Noten. Labai patiko modeliai, spalvos bei raštai. Kai kuriuos drabužius tikrai su mielu noru dėvėčiau ir pats.

BOMBERIS: Aš rašau apie didmiesčio aprangos stilių. Kas Tau yra didmiesčio stilius? Kokiame aplankytame didmiestyje žmonių gatvėse apranga paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?

ALGIRDAS: Man didmiesčio stilius yra įvairovė. Norisi, kad vyrai rengtųsi įvairiais stiliais. Žinoma, man, kaip klasikinio stiliaus atstovui, norisi, kad daugiau būtų vilkima švarkų ir kostiumų, tačiau turbūt nenorėčiau, kad tai darytų visi. O vyrų apranga, be abejonės, labiausiai patinka Florencijoje, Pitti Uomo renginio metu, kur galima pasisemti įkvėpimo visam pusmečiui.

BOMBERIS: Palinkėk Bomberio skaitytojams to, ko labiausiai linki pats sau.

ALGIRDAS: Linkiu nepasiklysti ir nepaskęsti greitosios mados sūkuryje, neskubėti pirkti visko iš eilės ir vertinti kiekvieną įsigyjamą drabužį, batų porą ar aksesuarą.

Komentarai 0

Projekto partneriai