Visada galvojau, kad klipe „Overpowered” Roisin Murphy blaškosi po Londoną Alexanderio McQueeno rūbais. Juk pamenate tą milžinišką, arlekino rombais margintą apsiaustą? Nu ok, jeigu ne McQueenas, tai tikrai Vivienne Westwood. A vat ir ne! Pasirodo, kad tai britų dizaineris GARETH PUGH (35). Šiandien kalbame apie Garethą. Juolab kad jau buvo paraginimų – „Ei, o kada apie Pughą parašysi?” Mongata wear, nedėkok! Beje, šį postą lydi DIDŽIAUSIA iliustracijų galerija mano blogo istorijoje, nes tiesiog nebuvo įmanoma atsirinkti geriausių nuotraukų. Mano manymu, Garethas yra genijus, todėl nesu objektyvus nei apie jį rašydamas, nei savo rašinį iliustruodamas, bet labai stengsiuosi tvardytis.

Be to, kad rengia Roisin, Beyonce, Lady Gaga ir dar velnias žino ką, neabejoju jo indėliu į miesto madą, – tik pažiūrėkite į galeriją! Gotika su ryškiu fetišizmo prieskoniu, šalta ir didinga, beveik teatrališka, bet vis dar įmanoma miesto gatvėse. Pastaraisiais metais Pughas kuria vis daugiau nešiojamų rūbų, nes matyt reikia iš kažko gyventi. Ir už tai jam esame dėkingi (nors vargu ar prisidėsime prie jo gerovės pirkdami švarkelius po 3000 svarų).

Kaip pats prisipažino, nuo 2003-ųjų, kai baigė rūbų dizainą kone garsiausioje pasaulyje fashion mokykloje Central Saint Martins, iki 2007-ųjų, nors ir jau buvo žinomas, dar nebuvo pardavęs nė vienos suknelės, o kolekcijas kūrė iš skolintų, draugų suaukotų pinigų…

Turbūt todėl jo rūbus savo sceniniams įvaizdžiams renkasi ekstravagantiškiausios popscenos žvaigždės – Garetho Pugho kūriniuose daug dramos, tamsios jėgos, persipinančios su gležnumu ir trapumu. Kaip pats sako, jo įvaizdžiuose tamsa nuolat kovoja su šviesa. Jeigu reikėtų įvardinti menininką, kuris galėtų sukurti tobulą ledo karalienės ar kokios kitos bitchy pasakų veikėjos kostiumą, nė nesusimąstęs sakyčiau – Gareth Pugh.

Nežinau, kas dedasi šito kuklaus vaikinuko galvoje, bet kai šitos jo mintys tampa kūnu man atvimpa žandikaulis. Ir ne tik man. 49 procentus jo prekės ženklo akcijų nusipirko dizaineris Rickas Owensas su žmona Michele Lamy. Jie jau kurį laiką rūpinasi Pugho viešais kolekcijų pristatymais, rinkodara, padeda kurti labiau komercišką produktą. Turint galvoje iki kokios imperijos jie išaugino savo brendą, Pugho laukia nebe toks skurdus gyvenimas kaip iki šiol.

Pats dizaineris 2010-aisiais atidarė pirmą monobrandinį butiką Honkonge (turbūt kinai rimtai pamėgo europietišką dramą?!) ir iš Londono persikėlė gyventi į Paryžių. Jo kūrybą labai promoutina pati Anna Wintour, o viešoje erdvėje jis jau statomas į vieną eilę su kitais garsiais britais – Vivienne Westwood, Johnu Galliano, ATA Alexanderiu McQueenu.

Svarbiausia, kad nenuklystų į popsą ir toliau liktų ištikimas savo eksperimentams su forma, tūriu ir medžiagiškumais. Nes tai, ką jis kuria, pavadinčiau vaikščiojančiomis skulptūromis. Kažkokios jėgos ir gilio pilni jo darbai. Now this is what I call intelligent fashion kaip sakoma. Vat jums ir berniukas iš nedidelio Sunderlando miestelio – toks mados nerdas, savotiškas Haris Poteris. Tylus gero veido intravertas, o kai pašnabžda kažkokį užkeikimą sau po nosimi visi krenta po kojomis. Mane tokie įkvepia!

Daugiau drąsių Garetho Pugho darbų mano Pinterest paskyroje (ypač jeigu jaučiate prielankumą lengvam fetišui ir epotažui): https://www.pinterest.com/arnoldasremake/gareth-pugh

 

www.pinterest.com ir www.vogue.com nuotraukos

 

Komentarai 0

Projekto partneriai