Jeigu prieš dvejus metus kas būtų manęs paklausęs, kuris naujosios kartos Lietuvos dizaineris yra realiausias pretendentas vadintis mūsų lokalios avangardinės mados viltimi, tikrai neminėčiau DIANOS PAUKŠTYTĖS. Bet per dvejus metus viskas gali apsiversti aukštyn kojom, tiesa? Vat ėmė ir apsivertė.

Jaunų dizainerių yra daug, bet kuriančių alternatyvą, juo labiau NEŠIOJAMĄ alternatyvą, yra vos keli. Šiuo metu Diana Paukštytė man yra būtent toks geras pavyzdys, kaip rūbe suderinamas avangardinis braižas, estetinis vaizdas ir praktiškumas.

Dažnai girdžiu, kaip mados profesionalai užsienyje tokį stilių vadina „avantgardish“. O aš sakyčiau – elegantiškas avangardas miestietėms. Taip taip, deja, Diana nebekuria vyrams, nors daugelis jos pastaruosius kelis sezonus pristatomų kolekcijų yra labai androgeniškos. Ir vis tamsesnės bei melancholiškesnės. Visai neseniai propaguotu gatvės stiliumi ir džinsu ne iš tolo nebekvepia. Apie minimalizmą nekalbu – jis dabar absoliučiai skiriamasis dizainerės stilistikos bruožas. Kaip ir juoda spalva, kurią Diana pati įvardina kaip pagrindinę savo kūryboje. Tos juodos suknios – jau matau kaip jas graibsto avangardo mėgėjos kokioje Belgijoje, Olandijoje, Japonijoje, Rusijoje, bet kur. Paprastai žmogiškai norėčiau palinkėti, kad taip ir atsitiktų. Juolab kad kryptis paimta labai teisinga.

Kaip ir pridera apie didmiesčio stilių rašančiam tinklaraštininkui, su didmiesčio madą kuriančia dizainere trumpai kalbėjomės būtent apie miestus. Paprašiau įvardinti mėgstamiausius ir labiausiai įkvepiančius kūrybai. Turbūt koks Berlynas ar Stokholmas – spėju. O vat ir ne! Barselona ir Londonas – sako Diana. Nu ir kodėl gi?

„Barselona turi tokią energetiką, kuri stipriai traukia ir dėl kurios ten vis norisi grįžti. O grįžus vėl ištisas dienas vaikščioti po mažytes vietos kūrėjų parduotuvytes. Jų ypač daug El Born rajone. Taip pat visada nueinu į gatvelę, kurioje įsikūrę prestižiniai prekės ženklai.“

O tai Londonas? „Londonas turi visai kitokią energetiką. Jis žavi savo kultūra ir istorija, prabangiais rūmais ir milžiniškais nemokamais muziejais. Tauerio kalėjimas, karališkoji Vindzoro pilis, Viktorijos ir Alberto muziejus, Nacionalinė galerija – tai mane kūrybai įkvepiančios vietos. Taip, mane labai įkvepia viduramžių dvasia, dievinu istorinius kostiumus.“

Na ir kas galėtų pagalvoti, kad viskas taip paprasta?! – Nuėjai į muziejų, katedrą ar senamiestį ir – oba – gimsta viena geriausių rūbų kolekcijų Lietuvos mados istorijoje (čia aš apie pernai Dianos Paukštytės pristatytus „Mėnulio vaikus“; pats mačiau „Mados infekcijoje“ ir širdis džiaugėsi). Of course, viskas ne taip paprasta.

Nežinau po kokius dar muziejus vaikšto Diana, bet tai, kam jos lankomos vietos ją įkvepia, yra be galo gražu. Kaip ir rūbo prezentacija lookbookuose ir reklaminėse fotosesijose – teisingas tiek manekenių kastingas, tiek fotografo pasirinkimas. Vaidas Jokubauskas Photography, you rock! Užteks skaityti – žiūrime, ir jau netolimoje ateityje padiskutuosime apie Dianos naujausią kolekciją „Poetė“.

Vaido Jokubausko, Ramūno Tanguriomadosinfekcija.lt ir moteris.lt nuotraukos

Naujausią dizainerės kolekciją galite pamatyti virtualiame Bomberio showroome.

 

Komentarai 0

Projekto partneriai