Kas sieja Robyn, Bruce‘ą Springsteeną, Lenny Kravitzą, Becką, Kanye Westą, Nelly Furtado, Rihanną, Jaredą Leto? Ta prasme be to, kad yra selebričiai ir kad visi man asmeniškai labai patinka? Ogi visi jie mėgsta rengtis rūbais, pažymėtais DAMIR DOMA vardu. O aš mėgstu į jo rūbus žiūrėti, nors ir neslėpsiu – anksčiau man jo kūryba patiko labiau.

Prieš kokius dešimt metų Damir Doma (dabar jam 35-eri, tada buvo kokie 25-eri) kūrė nomadiškus aprėdus, kuriuos mielai dėvėčiau šiandien, 2017-aisiais. Tada palaipsniui perėjo prie rūbų, kurių nenorėčiau dėvėti nei 2017-aisiais, nei 2027-aisiais. Minimalizmas ir siluetų švara jo darbuose liko, bet atsirado pataikavimas mados tendencijoms, nebeliko individualumo, sunkiai atpažistu, kad čia jis, o ne kas nors kitas. Ech… Bet čia mano asmeninė nuomonė – gal mados istorikė Marija Palaikytė mane pataisys.

Kad jo kūrybos evoliucija būtų aiškesnė ir jums, į galeriją pirmiausiai sudėjau senesnius darbus, o į pabaigą – naujesnius (scrollinti į dešinę). Neabejoju, kad pamatysite, kur įvyksta lūžis (jeigu vis dėlto reikia užuominų, tai ieškokite lūžio ties akiniais). Beje, jo nuo 2012-ųjų vykstanti kolaboracija su vokiečių akinių gamintojais Mykita – puiki. Šitų tai tikrai norėčiau ateinančiai vasarai.

Kas yra pats Damiras, kuris dabar jau priskiriamas prabangos prekes kuriančių dizainerių elitui? Kilęs iš Kroatijos, studijavo Miunchene ir Berlyne, stažavosi Antverpene pas Rafą Simonsą ir Dirką Schonbergerį, persikėlęs į Paryžių 2007-aisiais parodė pirmąją asmeninę vyrų, o 2010-aisiais – ir moterų pret-a-porter kolekciją.

Beje, jo pret-a-porter liniją galima įsigyti online – daugiau ar mažiau nešiojami rūbai, kainos padorios, už vyrišką paltą prašo apie 1000 eurų iki nuolaidų. Kas labai nori, gali paaukoti 10 Zara paltų ir nusipirkti vieną Damir Doma. Ir nešioti minimum penkerius metus. Arba dešimtmetį. Arba ilgiau. Kol nenusibos iki negalėjimo. Nes tokie daiktai forever.

Šiuo metu Damiras Doma savo ženklą yra perkėlęs į Milaną (!!!), kur ne tik kuria, bet ir nuolat dalyvauja Milano mados savaitėse (!!!). Iš kur šauktukų lietus? Nes avangardiniai brendai rodo kolekcijas Paryžiuje ar Tokijuje, bet tikrai ne Milane. Na bet jis tikriausiai žino ką daro, juolab kad jo kūryba stilistiškai vis labiau artinasi prie Versace.

Ar Damiras Doma mane pradžiugins ir dar sukurs kažką nomadiško, kažką postapokaliptinio, kažką kaip prieš dešimt metų, – nežinau. Dar neprarandu vilties kada nors įsisukti jo kurtas nomadiškas draperijas. Anyway, ką bekurtų, į mados istoriją jis jau įėjo.

 

www.damirdoma.com nuotraukos

 

Komentarai 0

Projekto partneriai