Suprasti madą“ yra edukacinis projektas, kuris startavo nuo mano, Arnoldo Remeikos, 2016 m. Facebook’e pradėto rašyti autorinio tinklaraščio Bomberis (nuo 2021 m. pervadintas į Suprasti madą) apie madą ir mados pramonę. Ne vienerius metus praleidęs mados pasaulyje, pats įgydamas vis daugiau patirties, tinklaraštyje nuolat dalinausi žiniomis apie tai, kas yra mada ir kaip ji veikia. Pasakojau ir tebepasakoju, kaip tą madą suprasti net ir tiems, kurie nedaug kasdien su ja susiję, bet ja aistringai domisi. Niekaip negalėjau įsivaizduoti, į ką išaugs toks, atrodo, nekaltas užsiėmimas kaip tinklaraščio rašymas.

O kaip gi mano/mūsų projektas atrodo šiandien? Šiuo metu „Suprasti madą“ veikia kaip edukacinė platforma (2018 m. įkurta tokio paties pavadinimo viešoji įstaiga), kurios misija – žinių apie madą, o dabar ir apie kitas kultūros, meno ir gyvenimo būdo temas skleidimas. Tik pastaruosius trejus metus tai darau ne tik rašydamas, bet ir su „Suprasti madą“ komanda bei nuolatiniais lektoriais organizuodamas įvairių formatų edukacinius renginius. Visi šie renginiai skirti sparčiai aplink mūsų projektą augančiai mados mėgėjų ir profesionalų bendruomenei, o nuo 2020 m., Kultūros ministerijos projekto „Kultūros pasas“ dėka, – ir moksleiviams iš visos Lietuvos, kuriems pasakojame apie madą, jos istoriją ir užkulisius, taip pat jaunimo tarpe populiariname tvarios mados ir atsakingo vartojimo principus. 

Ką beveiktume ir kokių naujų projektų, mokymų ir paskaitų beprigalvotume, visus be išimties viešosios įstaigos „Suprasti madą“ renginius vienija vienas pagrindinis tikslas – SUPRASTI MADĄ. Šie du žodžiai – tai yra ir visą mano karjerą madoje vienijantis motyvas, nes į madą nesustodamas gilinuosi pats, žinią apie ją skleisti noriu ir kitiems. Formų žiniai skleisti kasdien randu vis kitokių – nuo asmeninių paskaitų iki straipsnių žiniasklaidai, nuo mokymų, kuriuos rengiame savo mokykloje, iki renginių, kuriuos organizuojame kitų organizacijų kvietimu, taip pat ir kituose miestuose ar partnerių bei užsakovų įmonėse. Ir kuo toliau gilinuosi į madą, tuo labiau suprantu, į kokią nelengvą, bet įdomią ir kvapą gniaužiančią kelionę kadaise leidausi. 

Ačiū visiems pakeleiviams, kurie šiuo keliu dalinasi su manimi ir tiki tais pačiais dalykais. Džiaugiuosi jau susiformavusia neįtikėtino profesionalumo komanda – Rūta ir Migle, taip pat vis prie mūsų prisijungiančios internės, – esate mano džiaugsmas ir motyvacija. Kolegų lektorių, partnerių, nuolatinių skaitytojų ir ištikimų renginių lankytojų lojalumas man reiškia labai daug. Esu laimingas, o auganti bendraminčių bendruomenė reiškia, kad viską darau teisingai ir kad kadaise „Bomberį“ ėmiau rašyti tikrai ne šiaip sau, nors tada šito dar nežinojau. 

 

Fotografija: Lina Jushke („Lamų slėnis“)

Projekto partneriai