Taip, virsta. Ir tai žinau ne tik todėl, kad dar kelias dienas oficialiai esu Julia Janus tarptautinių pardavimų vadovas ir matau pardavimų rezultatus. Ilgokai mąsčiau, kaip parašyti šį postą, kad neskambėtų keistai – taip pat keistai, kai žmona giria savo vyrą. O postą apie Julia Janus vyrišką liniją parašyti norėjau, nes ši linija verta ne tik Bomberio, bet ir Esquire ar GQ puslapių. Todėl nuėjau patikimu keliu, kuris manęs dar niekada nenuvedė į pelkynus, – pasirinkau objektyvumą (ir šiek tiek asmeninės pozicijos, nes čia juk blogas, o ne Verslo žinios, tiesa?). Nes mane tas flirtas asmeniškai labai įtraukė, ir jaučiu – klimpstu ilgam.

Po kelių dienų pats į Julia Janus parduotuves eisiu jau kaip klientas – po daugiau nei dviejų metų pardavimų vairą perduodu į kitas rankas. Ar eisiu apskritai? Be abejo. Nes kur kitur nusipirksiu džinsus, kelnes, megztinį, švarką ar paltą? Tokius, kokių man reikia, randu tik čia, ir dar keliose vietose Lietuvoje (JNBY, Baltai, Pando Wear) ir užsienyje (COS, Diesel, G-STAR, taip pat visokie vietiniai brendai, priklausomai nuo kelionių krypties). Aišku, sakyčiau netiesą teigdamas, kad niekada neperku kitų ženklų – yra mano spintoje ir About, ir Armani, bet tai labiau išimtys negu taisyklė. O taisyklė paprasta – investuoti į ilgalaikius daiktus, kurie maksimaliai atitiktų mano dabartinę pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą.

Tai kokių tų daiktų man reikia? Tokių, ant kurių matytųsi, kad juos lietė dizainerio akis ir ranka – apie tai byloja silueto konstrukcija, prekių ženklo filososiją atitinkantys fitai, spalvos, audinių parinkimas, printai ir marginimai. Šioje naujausioje Julia Janus kolekcijoje pavadinimu RESET (Perkrovimas) savo balsą jau atidaviau dviem modeliams, kuriuos realiai įsimylėjau tik pamatęs (retas atvejis mano biografijoje, paprastai galiojantis tik avalynei). Tai yra miško printu papuošti pailginto silueto marškinėliai ir rudeniui skirtas draperijomis krentantis paltas-apsiaustas – tikras didmiesčio klajoklio must-have, kurį turėjau ypatingą džiaugsmą testuoti dar praėjusį rudenį.

Taip, visi Julia Janus rūbai testuojami tam, kad būtų įsitikinta – jie yra ne tik gražūs pažiūrėti, bet ir kokybiški ilgai dėvėti. Beje, šios testavimo patirties, kai galėjau Vilniaus gatvėmis vaikščioti dėvėdamas daiktus, kurie parduotuves pasieks tik po metų, pasiilgsiu. Po testavimo kokybės vadybininkė iš tokių testuotojų gauna išsamias rekomendacijas, kuriomis remiantis kartais keičiami audiniai, tobulinamos konstrukcijos, peržiūrimi modelių fitai. Tie fitai, kuriuos lietuviškai veikiausiai reikėtų vadinti atitikimu dydžiui, taip pat testuojami ant skirtingo dydžio gyvų modelių tam, kad rūbas tinkamai gultų ir ant S, ir ant XXXL dydžio žmogaus. Nes klientui investuojant į dizainerio kurtą rūbą yra pagrįstas lūkestis su tuo rūbu jaustis patogiai nepriklausomai nuo to, ar pilvas yra, ar jo nėra, ar ūgis tinkamas krepšiniui, o gal tik badmintonui.

Todėl Julia Janus renkuosi dar ir todėl, kad esu tikras, – drabužis guls gražiai, prisiderins prie anatomijos, suteiks patogumo jausmą ir nenuvils net dėvint nuolat, nes audiniai išlaikė patvarumo egzaminą. Tokiems kaip aš, kurie į vieną looką įlenda ir iš jo sunkiai išlenda, ilgaamžiskumas yra svarbu. Dėl šios priežasties jau esu įsigijęs keliems pamėgtiems daiktams po antrininką – ateičiai, kai dabar dėvimi nusidėvės. Tokių kaip aš yra ir daugiau – bičiulis nusipirko iškart trejus Julia Janus džinsus, nes – sako – neturi laiko po to parduotuves ieškoti ko nors panašaus į šitą, jam idealiai tikusį modelį. Robertai, ir laiko nėra, o ir rinktis nelabai yra iš ko.

Galiausiai, man reikia daiktų, kurie būtų progresyvūs. T.y. modernūs, nesenamadiški. Bet saikingai progresyvūs, nes kaip bebūtų – vasara praeina, festivaliai baigiasi, o į darbą, susitikimus, renginius eiti reikia, ir tam aprangoje reikia saiko ir sveiko proto. Todėl mano suvokimu progresyvumas aprangoje – tai minimalistiniai, bet dar nematyti siluetai, ypatingi audiniai, išskirtiniai printai, neužgožiančios, bet individualumą pabrėžiančios detalės. Toks minimalizmas su aitriu prieskoniu.

Nebemėgstu rėkti iš tolo, kad man trūksta dėmesio. Laikausi pozicijos, kad apsirengti reikia taip, kad atsisuktų tik tie, kurie turi gerą skonį, ne tik geras akis. Ir, be abejo, galvojant tiek apie tvarumą, tiek apie asmeninius finansus, renkuosi tokius daiktus, kuriuos vėliau, gal net po kelių sezonų, galėsiu nesunkiai derinti ir su spintos naujokais, ir su senbuviais. Todėl dar Julia Janus renkuosi dėl universalumo, nors ir neslėpsiu – ne viskas man tinka ir patinka, ir tai yra visiškai normalu. Paprastai pirmenybę atiduodu negausiai margintiems, labiau prigludusio silueto, juodiems ir pilkiems Julia Janus rūbams. Jau girdžiu kalbant, kad visi jie juodi ir pilki, – tai netiesa, ypač po to, kai šio sezono bestseleriu tapo ryškiai oranžiniai marškiniai.

Kas dėl kitų produktų grupių, tai marškinių ir marškinėlių, bliuzonų ir hūdžių siūlo kiti Lietuvos dizaineriai, ir juos dažnai randu ne tik Julia Janus asortimente. Turėjau galvoje tuos kelis Lietuvos dizainerius, kurie drįsta kurti ir vyrams arba tik vyrams, už ką jiems mažų mažiausiai turėtų būti įteiktas valstybinis apdovanojimas. Nes vyrai nėra lengva rinka, ypač posovietinėje erdvėje, kur stipriai laikomasi dviejų kraštutinumų – arba klasikinis kostiumas, arba sportinis kostiumas. Jaunimą gelbsti Zara ir H&M, bet man ten nėra ką veikti – netenkina nei audinių kokybė, nei pasiuvimas, nei neuniversalios konstrukcijos. Laisvalaikio drabužių subrendusiems, investuoti į premium kokybę sąmoningai pasiruošusiems vyrams Lietuvoje nėra kur pirkti. Žinau iš patirties.

Esu sugadintas ir išlepintas. Toks tapau tikrai ne vakar, bet viskas ypač paūmėjo prieš daugiau nei dvejus metus, kai pradėjau dirbti Julia Janus. Taip sutapo, kad būtent tada, prieš penkis sezonus, buvo paleista ir bandomoji Julia Janus kolekcija vyrams. Augau kartu su ja. Užaugo ir ji, tapo atskira savarankiška linija. Šiuo metu ją jau gerai perka, ir ne tik Lietuvoje. Dėl mano aukščiau išvardintų arba kokių nors kitų priežasčių. Bet tas pirmas Julia Janus flirtas su vyrais aiškiai pavyko, ir kas čia žino – gal kai kuriems jis jau virto meile iki grabo lentos. Pažįstu porą tokių. O pats savo statusą šiuo metu įvardinčiau taip: gerbėjas, turintis labai svarių priežasčių tokiu būti.

 

Gertrūdos Varnaitės ir asmeninio archyvo nuotraukos

Naujausią Julia Janus kolekciją moterims ir vyrams žiūrėkite Bomberio e-showroome.

 

Komentarai 0

Projekto partneriai